Nepřehlédněte podhodnocené akcie společnosti Paysafe, když je jejich fúze dokončena

Není neobvyklé, že akcie po zveřejnění na trhu klesnou. Stále se ale zdá být dost překvapivé, že Paysafe (NYSE: PSFE) je v červených číslech. Ve skutečnosti akcie PSFE klesly poté, co sektor finančních technologií (fintech) získal podporu od vůdce jedné z „velkých bank“.

Podpora, o které mluvíme, pochází od generálního ředitele JPMorgan Chase (NYSE: JPM) Jamieho Dimona. Ve svém výročním dopise akcionářům Dimon uvedl, že fintech společnosti představují pro tradiční banky skutečnou hrozbu. Nemělo by tedy být velkým překvapením, že banka investuje velké částky do fintech řešení a partnerství.

Paysafe však nedostal podporu, kterou akcie jako PayPal (NASDAQ: PYPL) a Square (NYSE: SQ) obdržely z Dimonových komentářů. Tyto akcie vyskočily přibližně o 6,5 %, respektive o 11,7 %, během 5 obchodních dní poté, co promluvil Dimon.

Měly však akcie PSFE klesnout? To se zdá být trochu extrémní i pro společnost, která právě vznikla z fúze účelové akviziční společnosti SPAC.

Sázení na iGaming

Paysafe není stejná společnost jako PayPal nebo Square. Spíše je to především platební procesor. Společnost zpracovává roční objemy plateb přes 100 miliard USD.

Jak již bylo řečeno, společnost významně zasahuje do prostoru iGaming. Paysafe má 10% podíl na americkém trhu iGaming. Podle společnosti Grand View Research se jedná o trh, který může být do roku 2025 oceněn na téměř 103 miliard $ se složenou roční mírou růstu (CAGR) 11,5 %.

A Paysafe je exkluzivní online platební procesor pro DraftKings (NASDAQ: DKNG) ve Velké Británii. Plus Bill Foley, který řídil SPAC a nyní je předsedou představenstva, je spoluvlastníkem Golden Knights v NHL v Las Vegas.

Dosud se společnosti PayPal a Square sektoru transakcí v iGaming vyhýbají. Vzhledem k tomu, že platby musí být provedeny předem, jsou rizika ve skutečnosti poměrně malá a zdá se, že nebude trvat dlouho, než tyto společnosti spolu s ostatními vstoupí do tohohle prostoru.

Akcie PSFE a jejich hodnota

Podle formuláře 10-K, který Paysafe podal 25. února 2021, sponzoři, kteří přinesli Paysafe na veřejnost, souhlasili s tím, že nebudou prodávat ani převádět žádnou zakladatelskou akcii, dokud nenastane dřívější ze dvou akcí:

  • 12 měsíců od okamžiku dokončení fúze (30. března 2021)
  • akcie zůstanou na hodnotě 12 USD nebo vyšší po dobu 20 obchodních dnů v jakémkoli 30denním období po 150 dnech od dokončení fúze.

Závěrem je, že zakladatelé mají důvod držet akcie kolem hranice 12 USD. To by mělo dát býkům místo, kde mohou zasadit svou vlajku.

Je bezpečné kupovat Paysafe?

Vzhledem k tomu, že je Paysafe na veřejné scéně nový, nepřitahuje pozornost analytiků. Ve skutečnosti pouze dva analytici nabídli hodnocení (oba ho koupili). A mají cíl konsensuální ceny 19 USD.

Jak již bylo řečeno, získání 19 USD může nějakou dobu trvat. Předpokládaná složená roční míra růstu (CAGR) pro Paysafe od nynějška do roku 2023 je kolem 10 %. To není špatné, ale není to na úrovni PayPal nebo Square. Je však třeba zopakovat, že Paysafe není stejná společnost jako tyhle společnosti. A to může prospět investorům, kteří chtějí levnější způsob zapojení do fintech sektoru.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ