Nejzajímavější pětice IPO úpisů pro nadcházející týden: Jak zakončíme měsíc duben?

Měsíc duben byl poměrně pestrý – tedy alespoň co se týče primárních úpisů akcií perspektivních společností a byznysů. Nyní máme před sebou poslední aprílový týden – a i tentokrát se na nás samozřejmě chystá hned několik zajímavých IPOs. Výčet je sice poněkud tenčí než obvykle, jsme si ale jisti, že byste mu měli věnovat svou pozornost.

Do konce měsíce je v současnosti na obzoru pětice zajímavých IPOs, které se od prvních investorů budou celkem snažit získat 2 miliardy amerických dolarů. Různorodá skupina firem tento týden zahrnuje poskytovatele domácí péče, talentovou agenturu a několik dalších.

Poskytovatel domácí péče Aveanna Healthcare Holdings (AVAH) plánuje získat 650 milionů dolarů při tržní kapitalizaci 3,2 miliardy dolarů. Klinický model společnosti Aveanna je veden přímo jejími pečovateli, především tedy kvalifikovanými zdravotními sestrami, které slouží celé škále pacientů, od novorozenců až po seniory. Společnost je aktuálně zisková – na základě ukazatele EBITDA se za posledních pět let rozšířila ze 17 amerických států hned do 30 a v současné době má 245 poboček. Klinická péče na prakticky VIP úrovni je nejen ve Spojených státech amerických velkým hitem. Velkou výzvou v tomto směru je tradičně spíše zvládnutí managementu a škálování byznysu do nových a nových výšin. Pokud jde ale konkrétně o společnost Aveanna Healthcare Holdings, ta má v tomto ohledu nakročeno rozhodně velmi slibně.

Ve svém historicky už druhém pokusu o IPO plánuje zábavní a talentová agentura Endeavour Group Holdings (EDR) získat 501 milionů USD při tržní kapitalizaci 10,3 miliardy USD. Portfolio společnosti Endeavour je zaměřené na prémiové duševní vlastnictví, obsah, události a zážitky. Zahrnuje mimo jiné formáty a platformy jako UFC, IMG Media a WME. Společnost byla významně ovlivněna programem COVID-19, její tržby v roce 2020 poklesly o celých 24 %, ačkoli od té doby obnovila činnost ve svých provozních segmentech. Velkou roli zde hraje právě soutěž UFC nebo například newyorský týden módy. To všechno jsou samozřejmě události, které pandemie ovlivňuje opravdu silně. Jak ale naznačuje už náš článek z minulého týdne, Endeavour je přesvědčen o tom, že se všechno na jejich straně již brzy vrátí do starých kolejí. Nám se v portfoliu této společnosti nejvíce líbí faktor vlastnictví speciálních nemovitostí, v nichž se odehrávají právě sportovní eventy typu UFC nebo wrestlingu.

Zdravotnická platforma Privia Health Group (PRVA) plánuje získat 351 milionů USD při tržní kapitalizaci 2,2 miliardy USD. Platforma Privia je poháněna vlastním proprietárním cloudovým technologickým řešením typu end-to-end. Společnost je zisková s pozitivním peněžním tokem a v současné době působí v šesti státech USA. V n+kterých těchto oblastech navíc již dnes hraje poměrně velmi zásadní roli.

Poskytovatel solárního sledovacího systému FTC Solar (FTCI) plánuje při svém primárním úpisu akcií získat 350 milionů USD při tržní kapitalizaci 1,9 miliardy USD. Sledovací systémy společnosti jsou v současné době prodávány přímo pod značkou Voyager, což je jednoosý sledovač se dvěma solárními panely. FTC je rychle rostoucí a v současnosti nicméně i nerentabilní. Tady ovšem musíme zmínit poměrně slušný tržní podíl – celých 11 % na americkém marketu. Společnost je tak aktuálně jedním z vůbec největších poskytovatelů sledovacích zařízení v USA.

Speciální pojišťovna Fortegra (FRF) plánuje získat 133 milionů USD při tržní kapitalizaci 938 milionů USD. Prostřednictvím svého pojišťovacího podnikání v USA nabízí společnost Fortegra komerční programy se zvláštním zaměřením na úrazy, včetně profesionální odpovědnosti, vnitrozemské námořní dopravy a vybavení dodavatelů. Společnost má hodnocení finanční síly „A-“ od A.M. Best and Kroll Bond Rating Agency.

VydavatelVelikost nabídky /
Tržní kapitalizace
Cenové rozpětí / Počet akciíHlavní upisovatel
Aveanna Healthcare (AVAH)$650M
$3,228M
$16 – $18
38,236,000
Barclays
JP Morgan
FTC Solar (FTCI)$350M
$1,899M
$18 – $20
18,421,053
Barclays
BofA
Endeavor Group Holdings (EDR)$501M
$10,274M
$23 – $24
21,300,000
Morgan Stanley
Goldman
Fortegra (FRF)$133M
$938M
$15 – $17
8,300,000
BofA
Barclays
Privia Health Group (PRVA)$351M
$2,190M
$17 – $19
19,500,000
Goldman
JP Morgan
Výběr IPOs na příští týden

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ