Ceny ropy rostou v reakci na slabší růst amerických zásob, než se čekalo

Ceny ropy podporuje očekávaní vyšší poptávky po pohonných hmotách, které přebilo obavy z prudkého růstu nakažených koronavirem v Indii. Dále jim pomohla také zpráva Mezinárodní agentury pro energii (IEA) o výrazně slabším růstu amerických ropných zásob, než se čekalo.

Krátce před 17:00 SELČ cena severomořské ropy Brent přidávala 1,45 procenta na 67,38 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu zdražovala o 1,7 procenta na 64 dolarů za barel.

„Trh podporuje obecná víra, že konec covidu-19 je v dohledu. Včerejší rozhodnutí OPEC+ ponechat dohodnuté postupné zvyšování produkce v období od května do července uvítal,“ uvedl analytik společnosti PVM Oil Associates Tamas Varga. „Trh si jasně myslí, že tyto další barely snadno vstřebá, protože se globální spotřeba ve druhém čtvrtletí zvýší,“ dodal.

Skupina OPEC+, která sdružuje členy Organizace zemí vyvážejících ropu a její spojence, v úterý potvrdila, že bude v příštích třech měsících podle plánu postupně navyšovat těžbu ropy. Obavy z opětovného nárůstu nemocných s covidem-19 v Indii, Japonsku a Brazílii mírní hospodářské oživení v Číně a ve Spojených státech, které dává naději na růst poptávky.

Americké ropné zásoby se v týdnu do 23. dubna zvýšily o 90.000 barelů na 493,1 milionu barelů, uvedla dnes IEA. Analytici v anketě agentury Reuters odhadovali nárůst zásob o 659.000 barelů.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ