Chytat rozjetý vlak? 2 úspěšné akcie, jejichž potenciál je žene jako dobře rozjetá lokomotiva.

Akcie s potenciálem. Je snem každého obchodníka přesně vědět, které to jsou. Investory růstové akcie samozřejmě přitahují – a zatímco na včerejším růstu dnes nevyděláte, zpozorovat začínající růstový trend vám může přinést zisk. Obchodovat na základě momenta – zrychlení či zpomalení trendu naznačující jeho začátek, respektive konec – tak může být dobrá strategie. Vyžaduje ovšem od investora jistou zručnost. Dobrý investor musí rozlišit opravdový trend od módního záchvěvu.

Klíč úspěchu je dívat se na akcie komplexně. Pomoci vám může kombinace tří faktorů: silné a kontinuální příjmy, vysoké hodnocení analytiků z Wall Street a růstový potenciál, který ukazuje možnost růstu zisků. Na základě těchto tří proměnných jsme vybírali i my. Přinášíme vám 2 akcie, které za sebou mají silné období a však neustále se mohou chlubit  optimistickým hodnocením analytiků.

Kulicke and Soffa Industries (KLIC)

Průmyslové technologie jsou velký byznys. Každé digitální zařízení, od chytrého telefonu po tovární roboty, je závislé na mnoha technologických funkcích. To dává prostor výrobcům nepostradatelných nástrojů a dílů. Kulicke and Soffa poskytují řešení pro montáž elektroniky v několika průmyslových odvětvích, včetně automobilového, komunikačního, výpočetního a spotřebního zboží. Produktové portfolio společnosti zahrnuje řadu nástrojů pro pokročilou montáž elektroniky, litografii i lepení vodičů.

Společnost založená v půlce 20. století reportovala v prvním letošním kvartálu zisk 267,9 milionu USD, což představuje meziroční nárůst o 85 %. Poměrový ukazatel EPS vzrostl na 77 centů, tedy více než trojnásobek hodnoty z loňského čtvrtletí. O služby Kulicke and Soffa byla v druhé polovině roku 300 milionů USD (+/- 20 milionů USD) a EPS 88 centů (+/- 10%).

Kombinace odvětví průmyslu a vysoce vyspělých technologií jsou pro KLIC vhodnou volbou. Za posledních 12 měsíců nabrali akcie na hodnotě 143 %. 5hvězdičkový analytik společnosti B. Riley Securities, Craig A. Ellis, nevidí důvody bránící rozletu. 

“Navyšujeme nyní už tak optimistickou analýzu společnosti Kulicke and Soffa. Vidíme tři faktory, které budou podporovat růst. Za prvé, společnost představila nové modely čipů, které povedou k větší konkurenceschopnosti. Za druhé, neustále se zvyšují čísla prodejů nových produktů mini-LED a Advanced Packing. Za třetí, krátkodobé výkyvy v poptávce od General Motors vypadají zažehnané. Konzervativní model analýzy poptávky předpokládá růst zájmu o produkty  47,5 %.” poznamenal Ellis.

Na základě těchto informací dává Ellis akciím KLIC hodnocení Buy (koupit) a jeho cenový cíl 75 USD naznačuje prostor pro růst 26 %. I když jsou pro KLIC zaznamenány pouze tři recenze špičkových analytiků, všechny jsou jednomyslné – buy. To naznačuje, že Ellisův optimismus není žádné bláznovství a dává akcii konsensuální hodnocení analytiků Strong Buy.

ASML Holding (ASML)

Od high-tech sektoru se nebudeme vzdalovat ani u druhé akcie. Bez poskytovatele nástrojů ASML Holding by výrobci digitálních zařízení prakticky nemohli existovat. Nizozemská společnost navrhuje a vyrábí foro fotolitografické zařízení  zásadní při výrobě polovodičových čipů. Nástroje společnosti používají optické zobrazování k působení na vzory obvodů na křemíkových destičkách. Jde o zásadní proces při výrobě čipů a společnost ASML Holding má ve svém odvětví 67% podíl na trhu.

Jedná se o odvětví velmi specializované, ale bez technologií od firem jako ASML bychom si už svět ani neuměly představit. ASML ze své pozice leadera na trhu zvládne silně profitovat. Akcie obchodované na burze NASDAQ připsali za posledních 12 měsíců 131 %.

Radost do duší investorů vnáší společnost kontinuálně. Všechny 4 poslední kvartální reporty byli rekordní a v prvním letošním čtvrtletí dosáhla společnosti zisk 4,4 miliardy EUR. Ukazatel EPS tak nastavila na 3,86 USD, což je více než trojnásobek hodnoty 1,02 USD zaznamenané v 1Q20. Další oznámení výsledků navíc čeká ASML Holding už za měsíc. 

První kvartál tohoto roku také vykázal vysokou poptávku zákazníků. Předobjednávky dosáhly 4,7 miliardy EUR (5,69 miliardy USD). Na trhu s polovodičovými čipy vedl příliv poptávky dokonce k nedostatku dodávek, protože zákazníci se snaží dohnat objednávky nevyřízené během pandemických odstávek. Dodavatelé se tak snaží zvýšit produkci, kterou potlačila pandemie. 

Analytik BofA, Didier Scemama, vybral ASML jako nejlepší akcii v kategorii evropských výrobců polovodičových součástek. „Očekáváme, že ASML bude mít prospěch z budoucích cenových výkyvů.” poznamenal pro svou volbu analytik. “Očekáváme, že ASML bude prosperovat díky dvoum zásadním věcem. V oboru naleznete zdravou konkurenci, ovšem ASML je klíčovým dodavatelem pro společnosti Intel, TSMC nebo třeba Samsung. Evropská unie i USA navíc tlačí své výrobce čipů k větší produktivitě. Ambiciózním plánem je, stát se do roku 2025 nezávislí na Číně.”

Nepřekvapivě, hodnocení akce ASML od analytika Scemama je “Buy” a cenový cíl 806 $ naznačuje v příštích 12 měsících růst 20%. V optimistickém výhledu pro technologického obra z Eindhovenu rozhodně není sám. Průměrná shoda na cenovém cíli akcie ASML činí 747.5 $. Nizozemská společnost, momentálně obchodovaná za 678 $ tak má potenciál přidat na hodnotě v průměru přes 15 %.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ