Dolar po příznivých údajích o ekonomice USA nepatrně posiluje

Americký dolar dnes nepatrně posiluje po příznivých údajích o vývoji ekonomiky Spojených států. Jeho výraznějšímu růstu brání vyhlídky na pokračování mimořádně uvolněné měnové politiky americké centrální banky (Fed) a obavy z důsledků rozsáhlých výdajových plánů Bílého domu. Euro krátce před 18:00 SELČ vůči dolaru ztrácelo zhruba 0,1 procenta na 1,2112 USD.

Jednotná evropská měna se nicméně drží v blízkosti dvouměsíčního maxima 1,2150 USD, na které se vyšplhala v noci na dnešek.

Americké ministerstvo práce dnes oznámilo, že růst hrubého domácího produktu (HDP) Spojených států v prvním čtvrtletí zrychlil na 6,4 procenta ze 4,3 procenta v předchozích třech měsících. Největší ekonomika světa nyní těží z rozsáhlých stimulačních výdajů a rychlého tempa očkování proti covidu-19.

Fed ve středu podle očekávání ponechal svou mimořádně uvolněnou měnovou politiku beze změn, jeho klíčová úroková sazba tak zůstala v rozpětí nula až čtvrt procenta. Americký prezident Joe Biden následně představil svůj plán v hodnotě 1,8 bilionu dolarů (přes 38 bilionů Kč) na podporu vzdělávání, rodin a dětí.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ