The Honest Company: společnost, kterou založila Jessica Alba, plánuje IPO příští týden

Společnost Honest Company, společnost zabývající se spotřebním zbožím zaměřená na zdravější volby, podala svou nejnovější žádost S-1 u Komise pro cenné papíry (SEC) před svou počáteční veřejnou nabídkou (IPO). Společnost založila hollywoodská herečka Jessica Alba, nejlépe známá pro role ve Fantastické čtyřce a Sin City, stejně jako televizní seriál Temný anděl. Společnost The Honest Company plánuje zahájit obchodování na akciovém trhu Nasdaq někdy příští týden pomocí tickeru „HNST“.

Společnost plánuje nabídnout více než 6,4 milionu akcií v rozmezí 14 až 17 USD na akcii. Na nejvyšší úrovni by mohla společnost Honest Company získat až 109 milionů USD, což by společnost ocenilo na více než 1,5 miliardy USD. Vedoucí pracovníci společnosti budou také prodávat akcie společně s IPO a nabídnou více než 19,3 milionu akcií, ačkoli společnost neobdrží žádný výtěžek z prodeje těchto akcií.

Společnost The Honest Company prodává širokou škálu spotřebního zboží, které se jeví jako bezpečnější alternativy, včetně dětských plen a ubrousků, produktů pro koupel a tělo, předmětů na pokožku a kosmetiku a výrobků pro péči o domácnost a čisticích prostředků. Společnost konkuruje velkým konglomerátům jako Procter & Gamble a Kimberly-Clark. Alba založila společnost The Honest Company již v roce 2012, kdy se po narození jejího prvního dítěte ukázalo jako obtížné najít přírodní produkty.

Za rok končící 31. prosince 2020 vytvořila společnost The Honest Company tržby ve výši 300,5 milionu USD, což představuje meziroční nárůst o 28 %. Zároveň se zlepšila jeho hrubá marže o 300 bazických bodů na 35,9 %. Výsledek společnosti se výrazně zlepšil, protože snížil čistou ztrátu o polovinu na 14,5 milionu USD ze ztráty 31 milionů USD v roce 2019.

Cesta The Honest Company nebyla bez výzev. Společnost v roce 2017 urovnala dvě hromadné žaloby, které tvrdily, že společnost je méně než čestná a tvrdí, že některé produkty jsou přírodní a neobsahují „žádné drsné chemikálie“, přestože obsahovaly toxické a syntetické přísady.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ