3 top růstové akcie v sektoru obnovitelné energie, které jsou připraveny tohoto trendu využít

Očekává se, že se obnovitelné zdroje stanou největším zdrojem energie do roku 2025 a podle Mezinárodní energetické agentury (IEA) dodají téměř třetinu elektřiny do celého světa. Tento globální přechod od fosilních paliv k čistším a obnovitelným zdrojům energie je zjevně masivním sekulárním růstovým trendem, na kterém investoři do akcií mohou vydělat. Zde jsou tři akcie obnovitelné energie, které rychle rostou a jsou připraveny na ještě větší růst v příštích letech.

NextEra Energy

NextEra Energy (NYSE: NEE) vlastní společnost Florida Power & Light. Vlastní také konkurenční dceřinou společnost NextEra Energy Resources, která je dnes největším světovým výrobcem solární a větrné energie. Jeho gigantický růst v odvětví obnovitelné energie je z velké části důvodem, proč investoři společnosti NextEra Energy v posledních letech vydělali tolik peněz. Nejlepší na tom je, že NextEra se již připravuje na další etapu dlouhodobého růstu.

Jde o to, že NextEra má šanci na zabrání většího koláče na trhu s obnovitelnými energiemi. Kromě přístupu k externím fondům může společnost NextEra také získávat finanční prostředky od svého přidruženého NextEra Energy Partners (NYSE: NEP), kterému prodává aktiva z obnovitelných zdrojů za účelem získání kapitálu pro investice do růstu. Vzhledem k tomu, že celkový podíl energie z obnovitelných zdrojů společnosti NextEra v posledním čtvrtletí překročil 15 GW, financování růstu by nemělo být problémem.

NextEra předpovídá, že její upravený zisk na akcii vzroste  v roce 2021 zhruba o 7 % a do roku 2023 o 6 % – 8 %. NextEra je vzhledem ke svému statusu Dividendový aristokrat, což je vzácný úkaz v segmentu obnovitelných zdrojů.

Brookfield Renewable

Velký vzrůst akcií společnosti Brookfield Renewable (NYSE: BEP) (NYSE: BEPC) v posledních letech nebyl náhodou. Společnost rychle rostla a to může být jen začátek.

Poté, co Brookfield v letech 2010 až 2020 zvýšil své provozní prostředky (FFO) na jednotku o 10 % složenou roční sazbou, má Brookfield ještě větší plány do budoucna – zaměřuje se na 10–16 % roční růst FFO do roku 2025. Plány managementu zahrnují čerpání 3,7 miliard USD na fúze a akvizice při cílových nákladech na financování pouhých 5 %, což v příštích pěti letech zvýší FFO o 4 % – 5 %. To jsou dobrá čísla, protože je to více než dvojnásobek stávající kapacity Brookfieldu. Zatímco vodní energie je i nadále jeho největším přispěvatelem, Brookfield agresivně diverzifikuje i na sluneční energii.

Díky 10% růstu ve FFO a potenciálnímu růstu dividend, který by s ním měl být spojen, je Brookfield Renewable špičkovou akcií obnovitelné energie, kterou můžete mít ve svém portfoliu.

Azure Power Global

Pravděpodobně jste nikdy neslyšeli o Azure Power Global (NYSE: AZRE), ale pokud vás naděje na růst obnovitelné energie ve druhém nejlidnatějším národě světa vzrušuje, čtěte dále. Azure je ve skutečnosti první energetickou společností z Indie, která byla uvedena na burzu v USA.

Indie je na pokraji revoluce v oblasti obnovitelné energie a plánuje do roku 2030 téměř šestinásobně zvýšit svoji solární a větrnou kapacitu. Ačkoli v zemi zůstává dominantní zdroj energie uhlí, dohání ji solární energie. Takže situace je ideální pro Azure Power, druhého největšího producenta solární energie v Indii se solární kapacitou 2 GW. Azure má 1 GW ve výstavbě a 4 GW potvrzených projektů.

Výnosy  Azure ve skutečnosti za posledních pět let rostly závratným tempem. Hlavní konkurenční výhodou je, že téměř 85 % z prodeje energie Azure jde vládním společnostem  za pevné a předvídatelné ceny.

Azure předpokládá, že její provozní kapacita poroste do roku 2026 složeným ročním tempem 24 % a usiluje o to, aby byla světově nejlevnějším výrobcem solární energie. Může to znít ambiciózně, ale růstový potenciál Azure je nepopiratelně velký.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ