Dolar oslabuje, přispěla k tomu zpráva o vývoji zpracovatelského průmyslu v USA

Dolar dnes klesá ke koši měn. Výnosy z dluhopisů americké vlády oslabují. Americkou měnu též nepříznivě ovlivnila statistika vývoje aktivity zpracovatelského průmyslu USA.

Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, klesal kolem 18:50 SELČ o 0,3 procenta na 90,99 bodu. Euro si k dolaru ve stejnou dobu připisovalo 0,3 procenta na 1,2058 USD. K japonskému jenu dolar klesal o pětinu procenta na 109,09 JPY. Euro si k jenu připisovalo 0,1 procenta na 131,54 JPY.

Aktivita v americkém zpracovatelském průmyslu rostla v dubnu pomalejším tempem, než se čekalo. Sektor omezovaly výpadky v zásobování. Aktivita ve zpracovatelském průmyslu Evropské unie v dubnu stoupla na rekord díky výrazné poptávce a najímání pracovníků. Výpadky v zásobování ale vedly k bezprecedentnímu růstu nesplněných objednávek.

Cena kryptoměny ethereum, která je největším konkurentem bitcoinu, dnes poprvé překročila hranici 3000 dolarů (zhruba 64.500 Kč). Od začátku roku si tak ethereum připisuje více než 300 procent, zatímco bitcoin méně než 100 procent, vyplývá z údajů obchodní platformy Bitstamp.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ