Pražská burza dnes posílila, ČEZ uzavřel nejsilnější od začátku roku

Pražská burza v úvodu týdne posílila. Index PX dnes zpevnil o 0,45 procenta na 1105,22 bodu. Dařilo se většině hlavních titulů v čele s likérkou Stock. Akcie společnosti ČEZ uzavřely s nejvyšší cenou od začátku roku. Výraznějšímu růstu indexu bránily hlavně akcie banky Moneta. Vyplývá to z údajů na webu burzy. Koruna dnes posílila vůči oběma hlavním světovým měnám.

„Objemy obchodů byly spíše podprůměrné, když se zobchodoval objem pouze 270 milionů korun,“ uvedl makléř společnosti Wood&Company Ronald Schubert. Důvodem byl státní svátek v Londýně.

Devět ze 13 titulů ovlivňujících hodnotu indexu PX uzavřelo dnešní obchodování se ziskem. Další dva stagnovaly a stejný počet emisí oslabil.

Nejvýraznější růst zaznamenaly akcie Stocku. Jejich cena stoupla o 2,23 procenta na 82,60 koruny.

Více než jedno procento si připsaly ještě další tři emise. Cenné papíry společnosti Photon Energy zpevnily o 1,28 procenta, akcie pojišťovny VIG zdražily o 1,21 procenta a 1,13 procenta si připsaly akcie operátora O2 Czech republic.

Dařilo se také akciím společnosti ČEZ, které posílily o 0,83 procenta na roční maximum 604,50 Kč za akcii. „Akcie elektrárenské společnosti ženou vzhůru vysoké ceny elektřiny i emisních povolenek,“ zdůvodnil Schubert.

Výraznějšímu nárůstu burzovního indexu bránily akcie banky Moneta a České zbrojovky. Emise Monety oslabila o 1,13 procenta na 79,10 koruny, cenné papíry České zbrojovky odevzdaly 0,54 procenta na 366 Kč.

Koruna dnes posílila vůči oběma hlavním světovým měnám. Vůči euru zpevnila ve srovnání s pátečním závěrem o osm haléřů na 25,80 Kč/EUR. K dolaru si polepšila o 13 haléřů na 21,37 Kč/USD. Vplývá to z údajů na serveru Patria Online k dnešním 17:00.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ