Je pro vás společnost BlackRock tou správnou dividendovou akcií pro vaše portfolio?

BlackRock (NYSE: BLK) je největší firmou pro správu aktiv v USA a spravuje aktiva ve výši 9 bilionů dolarů. Je také největším správcem fondů obchodovaných na burze (ETF) prostřednictvím iShares. Pokračující nárůst popularity ETF pomohl podpořit růst BlackRocku v posledním desetiletí a v příštím desetiletí by měly i nadále zvyšovat zisky.

Cena akcií BlackRock se pátek uzavřela přibližně o 14 % výš, po 47% zisku v roce 2020. Vyplácí také spolehlivou dividendu – a pro mnoho investorů je díky této kombinaci stabilního zhodnocení kapitálu a atraktivních výplat dividend vhodnou akcií pro portfolio. Pojďme se blíže podívat, zda je BlackRock pro vás tou pravou dividendovou akcií.

12 let rostoucí dividendy

BlackRock není Dividendový aristokrat, ale je na dobré cestě s 12 přímými roky navýšení, včetně letošního. Společnost v lednu zvýšila dividendu v prvním čtvrtletí na 4,13 USD na akcii, což je nárůst o 13,7 % oproti předchozímu čtvrtletí. Za posledních pět let dividenda rostla v průměru o 11 % ročně, což překonává průměrnou míru růstu v tomto sektoru.

Cena akcií BlackRocku je vysoká, na 819,30 USD za akcii, takže někteří investoři mohou být omezeni částkou, kterou mohou investovat. Pokud byste ale vlastnili 50 akcií, dostali byste výplatu dividend 206,50 $ za čtvrtletí a 826 $ ročně.

Je to udržitelné?

Výplatní poměr společnosti BlackRock se za poslední tři roky pohybuje kolem 46 %, což znamená, že vyplácí o něco méně než polovinu jejích výnosů z dividend. Cokoli pod 50 % je považováno za dobré a čím nižší, tím lepší, protože to znamená, že společnost pravděpodobně nevyplácí hotovost investorům na úkor něčeho jiného.

Tato dividenda určitě vypadá udržitelně, vzhledem k vynikajícím financím a postavení BlackRock v tomto odvětví. BlackRock měl silné první čtvrtletí, kdy došlo k 19% nárůstu tržeb, 18 % skokům v příjmech a rekordním 172 miliardám $ čistého příjmu do jejích fondů.

BlackRock využil svého vedoucího postavení v ETF, které jsou připraveny na další růst v příštím desetiletí, a také v investování ESG (environmentální, sociální a vládní). Toto je další vzkvétající oblast trhu a společnost BlackRock zde také získala vedoucí pozici a oznámila, že bude investovat pouze do společností, které podrobně popisují kompatibilitu svých podnikatelských plánů s ekonomikou. BlackRock má také solidní finance s provozní marží 35 % a volným peněžním tokem více než 3,5 miliardy USD.

Za posledních 10 let BlackRock vykázal roční výnos 15,4 %, který přesahuje S&P 500. Vzhledem k jeho vedoucímu postavení na trhu a síle v ETF a investování ESG hledejte pokračování dlouhodobého udržitelného růstu. Společnost poskytla rostoucí roční dividendu za posledních 12 let a budoucnost vypadá jasně nejen pro dividendu, ale také pro potenciál zhodnocení kapitálu. Když vezměte vše dohromady, BlackRock je vynikající volbou pro investory.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ