Proč je právě společnost Curaleaf nejlepší akcií marihuany, kterou dnes najdete na trhu

Pandemie koronavirů přinesla chaos většině ostatních průmyslových odvětví, ale pro průmysl marihuany udělala pravý opak. Prodeje konopí prudce vzrostly v pandemii poté, co byla rekreační droga během uzamčení považována za „základní“ produkt. Tržby letos stále rostou. Zejména americkým konopným společnostem se v roce 2020 dařilo výjimečně dobře.

Mezi nimi patří Massachusetts Curaleaf Holdings (OTC: CURLF) k těm oblíbeným. Curaleaf je v mnohem lepší pozici než mnoho jeho kanadských protějšků a jeho nedávný trojnásobný růst výnosů jej přiblížil ziskovosti. Její tržní kapitalizace ve výši 9,1 miliardy $ se blíží tržní kapitalizaci společnosti Canopy Growth (tržní kapitalizace ve výši 10,7 miliardy $), jednoho z nejpopulárnějších kanadských hráčů. Canopy se ale stále snaží dosáhnout kladného zisku před úroky, zdaněním, odpisy a amortizací (EBITDA).

I s omezeným legálním trhem v USA Curaleaf udělal zázraky a kráčí po cestě k úspěchu pomocí strategií inteligentního růstu. Jak stále více států legalizuje marihuanu, pojďme se podívat na to, jak je Curaleaf umístěn, aby toho využil, a proč by to mohla být vhodná společnost pro vaše portfolio.

Jeho rostoucí výnosy ho přibližují k ziskovosti

Pozitivní EBITDA, což je u konopných společností vzácný jev, odhaluje, jak dobře společnost vyřizuje své provozní náklady. Čistý příjem – nebo skutečná ziskovost – představuje celkový zisk společnosti po všech odpočtech. Velmi málo z kanadských konopných společností toho bylo schopno dosáhnout, přestože Kanada federálně legalizovala jak lékařskou, tak rekreační marihuanu. Droga je v USA stále federálně nelegální, ale americké konopné společnosti jsou blíže k dosažení zisku. Curaleaf zatím není ziskový, ale trvale vykazuje pozitivní EBITDA. Ve svém čtvrtém čtvrtletí, které skončilo 31. prosince, dosáhla upravená EBITDA 54 milionů USD ve srovnání se 14 miliony USD ve 4. čtvrtletí 2019.

Celkové tržby ve čtvrtém čtvrtletí meziročně vzrostly o 205 % na 230 milionů USD. Tržby jejího maloobchodního segmentu ve 4. čtvrtletí vzrostly o 242 % na 165 milionů USD oproti období před rokem. Její velkoobchodní tržby také zaznamenaly drastický skok meziročně o 578 % na 64,4 milionu USD.

Rok 2021 může být „transformačním rokem“

Expanze Curaleaf v roce 2020 byla velmi působivá. Na začátku loňského roku měla 54 výdejen ve 17 státech USA. Do 9. března 2021 společnost vlastnila 101 obchodů ve 23 státech. Je stále držitelem 37 licencí k otevření dalších maloobchodních prodejen ve Spojených státech, přičemž v roce 2021 plánuje zřídit 23 výdejen s cílem posílit své zázemí. A 8. dubna otevřela další dva maloobchodní prodejny v Pensylvánii.

Jeho agresivní růstové strategie v loňském roce zahrnovaly také moudré a včasné akvizice, které přinesly vynikající počty výnosů. Akvizice společnosti Grassroots konopného kanabidiolu (CBD), která byla uzavřena v červenci 2020, jí pomohla získat 135 dispenzárních licencí s kultivační kapacitou 1,6 milionu čtverečních stop. V roce 2020 také dokončila akvizice různých dalších výrobců a výdejen konopných produktů, včetně společností Select, Curaleaf NJ, Arrow, MEOT, Remedy, Blue Kudu a Alternative Therapies Group.

Vedení Curaleaf si myslí, že rok 2021 by mohl být „transformačním rokem. Tyto akvizice by mohly letos začít ukazovat svůj plný potenciál, což by společnosti přineslo vyšší příjmy. Vedení doufá, že její nedávno získaná značka Select, která je nyní k dispozici v 1700 maloobchodních prodejnách, by se do druhého čtvrtletí roku 2021 mohla dostat na 2000.

Nový vedoucí tým by mohl být přínosem

Curaleaf ukončil své čtvrté čtvrtletí s hotovostí ve výši 73,5 milionu USD a nesplaceným dluhem ve výši 291,5 milionu USD, po odečtení neamortizovaných slev dluhopisů / dluhopisů, což je rozdíl mezi nominální hodnotou dluhopisu a částkou, kterou za něj investoři skutečně zaplatili. To je spousta dluhů, ale s tempem, kdy společnost zvyšuje své příjmy a EBITDA a přibližuje se k ziskovosti, bude brzy schopna své dluhy splatit. Kromě toho většina jejích dluhů zahrnuje financování, které Curaleaf využívá při akvizicích a expanzních iniciativách, které by mohly dále zvýšit její výnosy.

Nový generální ředitel společnosti Curaleaf, Joseph Bayern, věří, že americký konopný průmysl by mohl v příštím desetiletí „růst na 75 miliard nebo 100 miliard dolarů“. Je si jistý, že společnost se svými „diferencovanými a inovativními produkty“ tento rozvíjející se trh využije. Díky silné rozvaze a chytrým akvizicím se Curaleaf dostal do skvělé pozice.

Pokud jeho expanze bude pokračovat tímto tempem, je jen otázka času, než Curaleaf začne vytvářet zisky a vést americký konopný průmysl. Každý generální ředitel má jedinečný styl řízení společnosti. Bude zajímavé sledovat, jak se Curaleaf letos pod jeho vedením rozšiřuje při zachování stabilní bilance. O jeho plánech na letošní rok budeme vědět více, až 10. května vykáže své fiskální výsledky za první čtvrtletí roku 2021.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ