Společnost Garmin: GPS navigační gigant se blíží k dalšímu rekordnímu roku prodeje

Podnikání společnosti Garmin (NASDAQ: GRMN) zažívá skvěly rok. Specialista na GPS navigaci právě oznámil působivé výsledky za první fiskální čtvrtletí, které trvá do konce března. Tržby poskočily, ziskovost se zvýšila a výdělky se zvýšily díky silné poptávce po jejím portfoliu inteligentních hodinek, fitness trackerů a námořních a leteckých navigátorů.

Pojďme se podívat na to, proč by tato společnost měla přesvědčit investory uvažující o koupi této akcie, i když vedení nechalo svůj výhled růstu do roku 2021 beze změny.

Portfolio, které funguje

Celkové prodeje byly silné a příjmy stouply v kategoriích fitness, outdoor a Marine. Garmin dokonce zaznamenal skvělé druhé čtvrtletí po sobě ve svém automobilovém segmentu, který se již roky zmenšoval. Letecká divize poklesla o 8 % kvůli obtížnému srovnání se čtvrtletím před rokem, ale zisky jinde umožnily zvýšení celkových výnosů o 25 % na 1,07 miliardy USD.

Garmin zaznamenal boom populárních startupu smartwatch, fitness a outdoorových nadšenců. Je to ideální prodejní prostředí, protože velká část země také vychází z pandemie. „Zájem o výrobky pro fitness, zdraví a aktivní životní styl nebyl nikdy vyšší,“ uvedl generální ředitel Cliff Pemble v tiskové zprávě.

Skvělé marže

Hrubá zisková marže stoupla na 59,8 % z 59,2 % před rokem. Provozní zisk vyskočil na 23,3 % z 20,7 %.

Kombinace těchto trendů vedla ke zvýšení zisku, protože provozní příjem meziročně vzrostl o 41 % na 250 milionů USD. Provozní hotovostní tok byl další dobrou zprávou, protože se zlepšil o 63 % na 368 milionů USD. Je to důkazem síly portfolia společnosti Garmin, kdy dosáhla těchto finančních vítězství, i když se během čtvrtletí zmenšil jeho nejziskovější letecký sektor.

Dlouhodobý výhled

Investoři mohli být zklamaní, že Pemble a jeho tým jednoduše potvrdili svůj výhled na rok. Po silném začátku fiskálního roku 2021 analytici z Wall Street pravděpodobně doufali, že společnost zvýší své odhady.

Ale v příštích několika měsících bude pravděpodobně z důvodu klesající pandemické hrozby trh volatilní pro spotřebitelský prodej. A Garmin jde proti některým obtížným srovnáním s rokem 2020, kdy došlo k 11% nárůstu prodeje navzdory celosvětové pauze maloobchodu počátkem roku.

Výhled managementu stále potvrzuje solidní růst, protože tržby vzrostly na 4,6 miliardy USD, oproti 4,2 miliardám v loňském roce. To by znamenalo šestý rovný rok společnosti. Příjmy budou následovat po loňských 16% nárůstu, přičemž budou zhruba stabilní, řekl Garmin, protože společnost investuje více peněz do výzkumu a vývoje a pracuje na konsolidaci zisků podílu na trhu, kterých dosáhla v posledních několika letech.

Toto mírné zpomalení zisku by nemělo investory znepokojovat, zejména vzhledem k tomu, že Garmin bude vyplácet o 10% vyšší dividendu. Tento mimořádný příjem plus osvědčený talent společnosti na udržení náskoku v trendy v oblasti spotřebitelských technologií by měl podporovat výnosy pro investory, kteří se drží této růstové akcie.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ