Tyto dvě banky by měly dlouhodobě nadále předstihovat zbytek bankovního sektoru

Bankovnictví je často považováno za cyklický sektor, který si vede lépe, když úrokové sazby rostou. Banky také mají tendenci bojovat během recesí, protože jsou silně spojeny s ekonomikou. To znamená ale, že banky mohou být také neuvěřitelně ziskové, a proto mohou růstové akcie v tomto odvětví mít neuvěřitelný potenciál. Zde jsou dvě bankovní akcie, které by měly i nadále překonávat odvětví.

SVB Financial

Pokud sledujete bankovní sektor, nemělo by vás překvapit SVB Financial (NASDAQ: SIVB), mateřská společnost společnosti Silicon Valley Bank s aktivy v hodnotě 124 miliard dolarů, byla po velké recesi v roce 2008 absolutním vítězem. Banka se stará o startupy, rizikový kapitál a private equity komunitu s jedinečnými úvěrovými produkty a je rostoucí investiční bankou, která využívá počáteční veřejné nabídky v odvětví zdravotnictví a biologických věd.

Banka zaznamenala zhodnocení ceny akcií ze zhruba 45 USD v lednu 2010 na více než 251 USD na konci roku 2019, což představuje zhodnocení ceny o 546 %. Pandemie pouze urychlila popularitu akcií Silicon Valley Bank, která se nyní obchoduje za zhruba 580 USD za akcii.

Jedním z důvodů, proč se Silicon Valley Bank dokázala vypořádat s touto nejnovější recesí, jsou její specializované půjčky rizikovým a soukromým kapitálovým společnostem. Investoři, kteří v roce 2020 trpěli nedostatkem výnosů a obavami o veřejné trhy a nemovitosti, se obrátili na soukromé trhy. To vedlo k velkým investicím rizikového kapitálu a soukromých kapitálových společností do začínajících podniků, což je dobré pro podnikání v Silicon Valley. Pandemie také urychlila digitální trendy a během recesí a po nich se objevuje více začínajících podniků, protože více lidí se stává podnikateli.

Banka navíc odvedla docela dobrou práci při procházení minulými recesemi a drží po ruce spoustu likvidity. Nedávná akvizice společnosti Boston Private Financial Holdings ze strany Silicon Valley, pokud nakonec projde, by měla pomoci urychlit růst banky v oblasti správy majetku a zároveň posílit její pozici v Bostonu, dalším velkém start-upovém a rizikovém ekosystému.

Signature Bank

Signature Bank s aktivy v hodnotě 85 miliard USD (NASDAQ: SBNY) se sídlem v New Yorku je další bankou, která během pandemie nezpomalila, ale místo toho zaznamenala růst a zrychlení cen akcií. Do roku 2020 se akcie banky obchodovaly za zhruba 135 USD za akcii. Nyní se obchoduje kolem 256 USD. Banka zaznamenala některé stejné zadní větry jako banka v Silicon Valley. V roce 2018 zahájila společnost Signature divizi bankovního fondu, která se zaměřuje také na komunity private equity a venture capital. Tento segment půjčování rostl, protože většina bankovního sektoru se snažila najít jakýkoli smysluplný růst půjček mimo půjčky z programu na ochranu výplaty.

V roce 2019 společnost Signature navíc představila svoji platformu Signet, platformu digitálních plateb v reálném čase, která využívá technologii blockchain k vypořádání plateb 24 hodin denně, sedm dní v týdnu, 365 dní v roce.

Se Signetem mohou dva komerční klienti v síti bezplatně přesouvat prostředky mezi sebou kdykoli nebo v kteroukoli denní dobu, ačkoli klientům se doporučuje, aby na svých účtech udržovali zůstatky ve výši 250 000 USD nebo více. Tento systém je zvláště užitečný pro obchodníky s kryptoměnami, kteří obchodují nepřetržitě. Přináší také spoustu neúročených vkladů, což pomáhá zvyšovat ziskové marže. A Signet je stále relativně nový a docela nevyužitý. Bankovnictví fondů a platforma Signet společnosti Signature by mělo umožnit bance růst rychleji než odvětví jako celek.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ