2 důvody, které vás přesvědčí, proč je Rocket Companies společnost pro vaše portfolio

Rocket Companies (NYSE: RKT) je lídrem v oboru hypotečních úvěrů a v loňském roce se stala veřejně známou společností. Společnost nabízí technologická řešení pro nemovitosti, hypotéky a elektronický obchod. Akcie RKT prošly během posledních několika měsíců nádherným obdobím.

Poté, co se akcie RKT zveřejnily na 18 USD v srpnu 2020 s oceněním 35 miliard USD, dosáhly nových maxim. Od dosažení svého historického maxima je však společnost výrazně níž.

Zatímco rok 2020 nebyl pro IPO skvělým rokem, Rocket Companies je výjimkou. Akcie v březnu dosáhly historického maxima 41 USD a dnes mění majitele na 22,30 USD. Existuje několik důvodů pro pokles.

Za poslední měsíc byly akcie volatilní. Obchoduje se blízko svého minima v březnu a vypadá to, že akcie prozatím zůstanou stabilní, i když by v příštích týdnech mohla dosáhnout 25 $.

Věříme, že akcie jsou dobrým výběrem a mohly by se vyšplhat v roce 2021. Zde jsou dva důvody, proč ji ponechat na radaru.

Stabilní finance

Růst tržeb společnosti Rocket je vynikající a její příjmy do roku 2020 byly působivé. Jeho tržby vzrostly téměř o 300 % z 5,1 miliardy USD v roce 2019 na 15,7 miliardy USD v loňském roce. Čistý příjem společnosti vzrostl v roce 2020 šestkrát a dosáhl 8 miliard dolarů. Očekává se, že příjmy společnosti Rocket se v příštích letech zvýší.

Za čtvrté čtvrtletí roku 2020 vykázala zisk na akcii 1,09 USD. Očekává se, že společnost během aktuálního čtvrtletí vygeneruje vyšší tržby a EPS než ve 4. čtvrtletí. Od uvedení na trh objem transakcí Rocket přesáhl 1 bilion $. Zdá se, že zákazníci jsou s obchodním modelem společnosti spokojeni a těší se z jejích řešení založených na datech.

Rocket má forwardový poměr cena / zisk 8,47, zatímco průměrný forwardový poměr cena / zisk je 31,96. To ukazuje, že akcie se obchodují se skvělou slevou. Ve výsledku je skvělý čas koupit akcie RKT.

Dividenda

V únoru společnost vyplatila zvláštní dividendu ve výši 1,11 USD na akcii a dividenda byla vyplacena v březnu, takže vlastníci akcií RKT již měli prospěch z růstu generovaného společností.

Ne všechny společnosti vyplácejí dividendy hned po zveřejnění, ale Rocket Technologies je v této kategorii.

Wall Street „miluje“ RKT

Z deseti analytiků, mají tři hodnocení „koupě“ akcií a sedm má hodnocení „zadržení“.

Existují však analytici, kteří se domnívají, že s klesajícími sazbami hypoték akcie klesnou. Vzhledem k tomu, že méně lidí může chtít kupovat domy se zvyšováním sazeb, je s akciemi spojeno určité riziko. Tato zvýšení však nepoškodí celkové podnikání společnosti Rocket, protože lidé budou dychtivě refinancovat své půjčky, jakmile skončí pandemie a obnoví se normální život. Ve skutečnosti se očekává, že Rocket ohlásí silné výsledky za první čtvrtletí.

Sečteno a podtrženo

Věříme v nákup kvalitních akcií za menší cenu, takže akcie RKT by mohly být skvělým doplňkem portfolií investorů. Její tržby rostou a její podíl na trhu je velký. Výhled společnosti Rocket je atraktivní a čelí jen mírným rizikům. Vzhledem k jedinečnému způsobu přístupu společnosti na trh a vysoce efektivnímu využití technologie bude RKT pravděpodobně prudce stoupat.

Myslíme, že toto jméno je na současné úrovni skvělý nákup. Pokud její výsledky za první čtvrtletí překonají průměrná očekávání analytiků, akcie se zvýší. Společnost má oznámit své výsledky za Q1 dnes.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ