2 nejlepší společnosti pro cestování, které budou profitovat ze znovuotevření světa

Toto léto se formuje přesně tak, jak cestovní ruch právě potřebuje. Mezi zlepšením míry očkování v USA, rychle se zotavující ekonomikou a zadrženou poptávkou po cestování v roce 2020 je čas začít vkládat část vašich investic do znovuotevření země v roce 2021.

Právě proto společnosti jako Airbnb (NASDAQ: ABNB) a Camping World Holdings (NYSE: CWH) jsou v obratu perfektně umístěny. Podívejme se, proč právě tyto dvě společnosti.

Airbnb

Široce očekávané oživení cestovního ruchu podporuje investory, kteří se snaží získat zpět akcie leteckých společností, hotelové řetězce a agentury pro půjčování automobilů, ale některé z těchto kroků mohou být předčasné. Spotřebitelské rekreační cestování může být brzy zpátky ve starých kolejích, ale to samé nelze říci o firemním cestování, které také představuje znační podíl sedadel v letadlech, přenocování a pronájem vozidel.

Existuje také obava, že lidé mohou váhat, aby nastoupili do přeplněných letadel nebo sdíleli hotely se stovkami dalších rodin. Road trip bude letos velká věc a velkým vítězem v požadovaném cíli bude Airbnb.

Airbnb nabízí rodinám a přátelům možnost pronajmout si pokoje po celém světě nebo dokonce celé domy. Platforma zažívala boom před pandemií. Tržby v roce 2018 vzrostly o 43 %, v roce 2019 se vyšplhaly na slušných 32 %. Minulý rok byl samozřejmě pro společnost zlý, ale téměř 30% pokles tržeb byl skvělý ve srovnání s poklesem tržeb o 50% až 70%, v roce 2020.

Airbnb bude i nadále lídrem během počáteční fáze opětovného otevření. Již na začátku letošního roku zapůsobila na trh svou první čtvrtletní zprávou od doby, kdy byla zveřejněna koncem loňského roku, a generovala špičkové výsledky, které byly mnohem lepší, než se očekávalo. Spotřebitelé se i letos v létě budou na Airbnb spoléhat jako na bezpečnější alternativu k hotelům a investoři jej budou následovat.

Camping World

Přední maloobchodní prodejce obytných automobilů a přívěsů pro rekreační vozidla v zemi již nějakou dobu snadno překonává očekávání.

Výnosy vzrostly o 52 % a dosáhly 1,56 miliardy dolarů, což je téměř dvojnásobek 27% nárůstu, na který se zaměřovali profesionálové z Wall Street. Tato zpráva se ve spodním řádku ještě zlepší, protože podíl 1,40 USD za akcii, který vykázal na zisku, více než zdvojnásobil to, co trh očekával. Camping World předčil prognózy zisku analytiků o 55 % nebo lépe v každém z posledních pěti čtvrtletí.

Je snadné pochopit, proč lidé využívají trendu RV. Domov na kolech je nejbezpečnějším způsobem cestování v novém normálu pro ty, kteří si mohou dovolit obytný automobil nebo přívěs.

Nenechte se oklamat tím, že předpokládáte, že všechny akcie cestovního ruchu jsou stejné. Ale Airbnb a Camping World jsou prvotřídní akcie v odvětví, jsou výjimečné a jsou dobrou volbou pro vaše portfolio.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ