Hledáte možnosti jak doplnit vaše portfolio? Tyto akcie vás pravděpodobně v květnu udělají bohatšími

Růstové akcie mohou být vaší vstupenkou k bohatství. S časem, který je vaším největším spojencem, mohou následující tři růstové akcie značně navýšit vaše jmění.

Pinterest

Minulý týden společnost Pinterest (NYSE: PINS) v oblasti sociálních médií oznámila své provozní výsledky za první čtvrtletí a byla okamžitě rozdrcena.

Nebyly to výsledky společnosti za první čtvrtletí, které způsobily odliv investorů, ale horší růst měsíčních aktivních uživatelů (MAU).

Je jasné, že pomalejší růst uživatelů je pro společnost sociálních médií problematický, ale zvažte podmínky, za kterých Pinterest zažil nárůst. Již rok byli lidé uvězněni ve svých domovech kvůli pandemii koronavirů. To nahnalo aktivní růst uživatelů webu nad historické průměry. V loňském roce činil čistý růst MAU 37 %, zatímco v letech 2017 až 2019 činil průměrně 30 %. To, čeho jsme svědky ve výsledcích Pinterestu, není neúspěch, ale návrat k jeho historickým tempům.

Díky věrné uživatelské základně, která čítá půl miliardy lidí, kteří jsou ochotni sdílet to, co je zajímá, má Pinterest perfektní skupinu  spotřebitelů, kteří čekají na obchodníky. Vzhledem k tomu, že společnost znovu investuje do použitelnosti své platformy elektronického obchodování, měly by prudce stoupat také dolary, vydělané z reklam.

Harvest Health & Recreation

Další rychle se rozvíjející společností, která má potenciál učinit dlouhodobé investory mnohem bohatšími v květnu a dále, je americká marihuanová akciová společnost Harvest Health & Recreation (OTC: HRVSF).

Vedení společnosti možná mělo v roce 2019 příliš přehnané expanzivní ambice . Společnost Harvest Health uspořádala řadu obchodů, které by jí umožnily konkurovat Curaleaf. Problém byl v tom, že Harvest Health neměla finanční prostředky na to, aby zvládla tak silnou expanzi.

Naštěstí vedení se poučilo ze své chyby a zredukovalo svou expanzi na finančně zvládnutelné tempo. Dotáhlo dvě významné akvizice, získalo kapitál prostřednictvím financování koupených obchodů, doplnilo svou rozvahu dohodami o prodeji a zpětném leasingu a zbavilo se vedlejších aktiv, jako je její maloobchodní aktiva v Arkansasu. Harvest Health dnes provozuje 37 maloobchodních míst na pěti hlavních trzích (Arizona, Kalifornie, Florida, Maryland a Pensylvánie).

Dalším důvodem k nadšení pro Harvest Health & Recreation je její domácí trh v Arizoně. Letos v listopadu byla Arizona součástí legalizační vlny. Nyní se zde marihuana legálně prodává. Do roku 2024 by měla být Arizona jedním z přibližně tuctu států USA, které ročně vyprodukují marihuanu v hodnotě 1 miliardy USD a žádný konopný řetězec nemá ve státě větší zastoupení než Harvest Health (15 obchodů).

Amazon

I když za originalitu nedostaneme v Burzovním světě žádné body, gigant elektronického obchodu Amazon (NASDAQ: AMZN) má nyní všechny parametry nákupu mezi růstovými akciemi.

Většina lidí je s online trhem Amazonu velmi obeznámena. Byla to cílová destinace před pandemií a během pandemie se stala mnohem důležitější, zejména u lidí, kteří neopouštěli své domovy. Zpráva z března 2020 eMarketer předpovídá, že Amazon v roce 2021 získá 100 bazických bodů podílu na maloobchodním trhu online, čímž posune svůj celkový podíl na 39,7 %. To je 0,40 USD z každého 1 USD utraceného online v USA.

Ještě lepší je, jak společnost posunula svůj maloobchodní úspěch do vyšších marží. Ačkoli jsou tradiční maloobchodní marže velmi nízké, tak se společnosti Amazon podařilo zaregistrovat více než 200 milionů lidí po celém světě k členství v Prime. Poplatky, které společnost vybírá od Prime, jí pomáhají cenově podbízet maloobchodníky v kamenných obchodech. Rovněž vybízí členy Prime, aby utráceli více a přitom se soustředili na produkty a služby společnosti Amazon s vysokou marží.

Amazon se také změnil na docela velkého cloudového hráče. Amazon Web Services (AWS) vzrostl v loňském roce o 30 % a v prvním čtvrtletí roku 2021 zaznamenal 32 % růst tržeb. Cloudové marže jsou mnohem zajímavější než maloobchodní marže, což znamená, že jak AWS roste do většího procenta z celkového prodeje, peněžní tok společnosti by měl rychle stoupat.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ