Slavná investorka Cathie Wood šla opět do akce! Podívejte se jaké akcie na poklesu nakoupila

Některé z nejžhavějších akcií na trhu od poloviny února prudce korigovaly a středa byla pro některé bývalé hvězdy dalším drsným dnem. Vzhledem k tomu, že investoři neustále rotovali z volatilních technologických akcií, jeden pozoruhodný růstový investor chytal akcie při poklesu.

Cathie Wood ve středu kupovala na poklesu u několika svých pozic v rámci fondů obchodovanými na burze (ETF) společnosti ARK Invest. Mezi její nákupy patřily Peloton Interactive (NASDAQ: PTON), Skillz (NYSE: SKLZ) a Teladoc Health (NYSE: TDOC), přestože se ve středu vzdaly až 15 % jejich hodnoty. Podívejme se na ně blíže.

Peloton

Největší pokles na jejím nákupním seznamu ve středu zaznamenala společnost Peloton. Specialista na domácí fitness se propadl o 15 % den poté, co vyšli na povrh problémy s jejich běžeckými pásy. Desítky hlášených nehod, včetně jedné, která způsobila smrt 6letého dítěte, vedly k bezpečnostnímu vyšetřování.

Lidé platí za Peloton jako prémiovou značku a bezpečnost se předpokládá, když někdo zaplatí za běžecký pás více než 4 000 dolarů. Bude to mít negativní dopad, ale je také třeba zdůraznit, že stacionární kola jsou nejprodávanějším výrobkem Pelotonu.

Peloton hlásí fiskální výsledky za třetí čtvrtletí krátce po uzavření dnešního trhu, takže volatilita by měla pokračovat alespoň do konce tohoto týdne.

Skillz

Skillz ve středu utrpěl pokles o 9 %. Wood stále považovala za vhodné navýšit si svoji pozici u společnosti Skillz ve dvou z jejich ETF, když ve středu nakoupila více než 3,1 milionu akcií. Skillz provozuje online herní platformu, která pomáhá vývojářům monetizovat jejich aplikace prostřednictvím soutěží a turnajů.

Společnost Skillz dnes zveřejnila nové finanční výsledky. Výnosy vzrostly v posledním čtvrtletí o lepší čísla než očekávaných 92 %. Společnost také posílila své pokyny pro celý rok 2021. Za poslední rok firma rozrostla svoji základnu platících měsíčních aktivních uživatelů o 81 %.

Teladoc

A Konečně ještě Wood přidala další akcie Teladocu ke třem ze svých čtyř ETF s vysokým růstem. Akcie společnosti Teladoc ve středu poklesly pouze o 1 %, ale od zveřejnění čtvrtletních výsledků minulý týden se její výsledky na burze zhoršují. Lídr v oblasti telehealthu nyní poklesl v šesti z posledních sedmi obchodních dnů a v tomto procesu ztratil více než 17 % své hodnoty.

Teladoc nabízí pro pacienty, společnosti a pojišťovny oboustranně výhodnou nabídku. Pacienti vyhrávají, protože mohou navštívit lékaře, odborníka na výživu nebo terapeuta z pohodlí domova a často během několika minut. Společnosti mají prospěch, protože to znamená, že si zaměstnanci nemusí brát dny volna, aby mohli jít osobně navštívit lékaře. Pojistitelé to dělají, protože virtuální konzultace je mnohem levnější než návštěva kanceláře.

Společnost Teladoc dokončila během prvních tří měsíců tohoto roku 3,2 milionu návštěv, což je meziroční nárůst o 56 %. V současné době existuje 51,5 milionu placených členství v USA, ale mnoho z těchto účtů si buď neuvědomuje, že Teladoc je nabízen jako součást jejich plánů, nebo jsou jednoduše skeptičtí vůči zkušenostem s telehealth. Skepticismus je ve skutečnosti dobrá věc. Ukazuje, jak dlouhá je ještě dráha pro Teladoc.

Trh s telemedicínou se začíná teprve rozehřívat. Dokonce i největší online maloobchod na světě očekává, že se svou nabídkou letos v létě nabídne pro USA. Teladoc by měl i nadále růst, i když se jeho část rostoucího koláče v budoucnu sníží.

Teladoc a Peloton shodili zhruba polovinu své maximální hodnoty v posledních měsících a společnost Skillz zaznamenala ještě větší zásah. Wood vidí potenciál ve všech třech nepříznivých růstových akcích. Určitě není špatný nápad sledovat ji u některých z těchto investic.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ