Alternativní kryptoměnový broker Voyager Digital je zajímavější investicí než Coinbase

Alternativní americký broker pro digitální aktiva Voyager Digital sice nedosahuje tak zvučného jména jako jeho konkurent Coinbase, pokud jde ale o investování do jeho samotné platformy a infrastruktury, tady vás může překvapit opravdu velice milým způsobem.

Společnost Voyager Digital (OTCQB: VYGVF) totiž aktuálně uvedla, že odhaduje své lednové tržby z tohoto roku na celých 8,5 milionu dolarů, v únoru potom až na 20 milionů dolarů – a pokud se bavíme o březnu, zde odhaduji tržby dokonce na 24 až 28 milionů amerických dolarů. To představuje více než 18 000% meziroční růst oproti tržbám ve výši 282 078 USD ve čtvrtletí končícím 31. března 2020. ((8,5 mm + 20 mm + 24 mm) + 282 k = 18 600%).

Před rokem měl Voyager pouze něco mezi 10 000 a 40 000 financovanými účty. Broker uvedl, že k 31. březnu 2021 eviduje nyní více než 270 000 financovaných účtů a více než 1 milion ověřených uživatelů, kteří si aplikaci stáhli. Mnoho z těchto stažení se pravděpodobně v určitém okamžiku promění v další investující jednotlivce nebo hned celé společnosti.

Voyager má oproti Coinbase (COIN) dvě výhody: nižší obchodní náklady a vyšší úrok na kryptoměnách.

Pro americké občany je levnější kupovat krypto na Voyageru poté, co zohledníte spready a poplatky zde i na platformě Coinbase. Pokud se budeme bavit opravdu obecně, analytici ze serveru Seeking Alpha již vypočítali, že prakticky jakákoliv transakce v libovolné výši vás na této platformě vyjde minimálně o 0,7 % levněji než by tomu bylo v případě Coinbase. To sice na první pohled nemusí vypadat ani jako příliš velké číslo, pokud se ale bavíme o investicích ve výši tisíců amerických dolarů a nahoru, dostáváme se rázem do opravdu zajímavých rozdílových vod.

Voyager překonává Coinbase i tím, že nabízí úrok na 20 kryptoměnách navíc. V tomto ohledu je nabídka platforem Coinbase i Coinbase Pro opravdu poměrně omezená. Voyager dává například o 8,85 % lepší úrok na tzv. stablecoiny USDC. Ty si drží hodnotu odpovídající americkému dolaru. Jedná se tedy o poměrně vhodné aktivum k držení pro ty, co čekají na nákup například u Bitcoinu.

Voyager má v rozvaze zhruba 200 milionů dolarů v hotovosti a peněžních ekvivalentech a žádný dluh. Voyager pouze půjčuje své kryptoměny silným společnostem se silnými rozvahami, jako jsou Galaxy Digital, Jump Capital a BitGo. Tato půjčka je na vyžádání. Krach kryptoměnového trhu v březnu 2020, kdy bitcoiny poklesly o 35 % za 1 den neměl na tyto typy půjček žádný vliv. To jsou opravdu úctyhodná čísla a výsledky.

Akcie Coinbase jsou ale nyní opravdu ve slušné výprodeji. Co s tím? Stále se nejedná o vhodný nákup? Nejjednodušší odpovědí je často správná. Celkové množství peněz, které lidé chtějí investovat pouze do akcií kryptoměn, nikoli do samotných kryptoměn, byl před Coinbase velmi omezený. Byla jen hrstka možností jako Galaxy Digital a Voyager. Coinbase IPO způsobilo, že velká část celkového peněžního objemu pro kryptoměnové akciie opustila tyto drobečky a přesunula se právě do útrob Coinbase. Absorpce v takových případech obvykle trvá pár týdnů nebo měsíc. Dobře, Coinbase IPO pomáhá upevnit krypto průmysl v USA. Čím větší bude krypto průmysl, tím větší politická sebevražda pro všechny politiky, kteří se pokusí nový trend zastavit. To se Coinbase musí nechat a určitě bychom nad jejími akciemi ještě nelámali hůl.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ