Komerční pojišťovně klesl loni čistý zisk meziročně z 581 na 394 milionů Kč

Komerční pojišťovně klesl loni čistý zisk na 394 milionů korun. O rok dříve pojišťovna vydělala 581 milionů korun. Pojišťovna, která patří do finanční skupiny Komerční banky, o tom dnes informovala ČTK.

Na hrubém předepsaném pojistném vybrala Komerční pojišťovna loni 7,5 miliardy Kč, o 810 milionů méně než o rok dříve. Pojišťovny v ČR vybraly v roce 2020 podle dat České asociace pojišťoven 141 miliard korun, což bylo meziročně o 3,6 procenta více.

V životním pojištění dosáhlo vybrané hrubé předepsané pojistné KB Pojišťovny 6,9 miliardy Kč, což představuje meziroční pokles o 11 procent v důsledku nižšího objemu investičního životního pojištění. V neživotním pojištění předepsala KB Pojišťovna 565 milionů Kč. Proti roku 2019 to znamenalo nárůst o 9,2 procenta.

„Již více než deset let patříme mezi pět nejvýznamnějších tuzemských pojišťoven v životním pojištění, kde jsme na konci roku 2020 dosáhli 12procentního tržního podílu. Meziročně jsme posílili u produktů rizikového a neživotního pojištění,“ komentoval výsledky generální ředitel a předseda představenstva pojišťovny Gaël Loaec.

Objem technických rezerv se loni proti roku 2019 zvýšil o 4,4 procenta na 51 miliard Kč. Celková bilanční suma koncem loňského roku dosáhla 54 miliardy Kč, což bylo meziročně o 8,5 procenta více.

KB Pojišťovna je obchodní značka, kterou Komerční pojišťovna používá k marketingové komunikaci. Na trhu působí 25 let.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ