Tyto 3 technologické společnosti oznámily výsledky, které rozdrtily odhady analytiků

Byl to divoký týden pro technologie. Po většinu týdne byly růstové akcie oslabeny. Na začátku týdne se sice vzpamatovali, protože Nasdaq Composite vzrostl o 1 %. I přes slabost v růstových akciích si však mnohem více zavedených a pomaleji rostoucích technologických akcií během týdne vedlo velmi dobře. To způsobilo, že Nasdaq za týden zvýšil celkem o 2 %.

Při pohledu na tuto volatilitu na širším trhu existuje spousta informací, které musí dlouhodobí investoři sledovat, jak sezóna výnosů pokračuje. Tři zprávy o výnosech technologických akcií z minulého týdne, které stojí za bližší zkoumání, jsou Activision Blizzard (NASDAQ: ATVI), PayPal Holdings (NASDAQ: PYPL) a Datadog (NASDAQ: DDOG). Všechny tři z těchto společností zveřejnily lepší než očekávané výsledky a po zveřejnění hospodářských výsledků poslaly své akcie výše.

Activision Blizzard

Franšízová společnost vyrábějící hry Activision Blizzard v úterý uvedla, že její tržby v prvním čtvrtletí meziročně vzrostly o 27 % na 2,275 miliardy USD, čímž překročily prognózu vedení z 2,015 miliardy USD. Zisk na akcii vzrostl z 0,59 USD ve čtvrtletí před rokem na 0,79 USD.

Klíčovým katalyzátorem tohoto čtvrtletí byl segment Activision, který zaznamenal meziroční nárůst výnosů o 72 %, „poháněn Call of Duty: Black Ops Cold War a výnosy Warzone ve hře, silným prémiovým prodejem a Call of Duty Mobile“. Provozní zisk se meziročně výrazně více než zdvojnásobil.

PayPal

Společnost zabývající se finančními technologiemi PayPal oznámila meziroční nárůst tržeb o 31 % na 6,03 miliardy USD, což bylo způsobeno meziročním nárůstem celkového objemu zpracovaných plateb o 50 %.

„Naše silné výsledky za první čtvrtletí ukazují trvalou dynamiku v našem podnikání, když se svět přesouvá do digitální ekonomiky,“ uvedl ve středu generální ředitel společnosti PayPal Dan Schulman. „Náš adresovatelný trh stále roste, když zavádíme nové produkty a služby pro našich 392 milionů aktivních účtů.“

Rychle rostoucí aplikace pro platby peer-to-peer Venmo, nadále překonávala očekávaní. Aplikace zpracovala 51 miliard dolarů z celkového objemu plateb, což je meziroční nárůst o 63 %.

Datadog

Ve čtvrtek odborník na monitorování a analýzu Datadog oznámil, že tržby v prvním čtvrtletí meziročně vzrostly o 51 %. K tomu přispělo 50% meziroční zvýšení zákazníků, což přispělo k opakujícím se ročním výnosům 100 000 USD nebo více.

Datadog zdůrazňuje dynamiku společnosti a uvedl, že očekává celoroční tržby mezi 880 miliony až 890 miliony dolarů, oproti tržbám v roce 2020 ve výši 603 milionů dolarů. Společnost dříve očekávala, že tržby v roce 2021 budou mezi 825 miliony a 835 miliony dolarů. Rychlá inovace a uvedení produktů společnosti Datadog na trh, stejně jako silní zadní vítr z rostoucí poptávky po službách, které umožňují digitální transformace organizací, jsou hnací silou nadměrného výkonu.

Nejpozoruhodnější na aktualizacích všech těchto tří společností z minulého týdne je to, že nehlásily jen silné výsledky – jejich manažerské týmy signalizovaly důvěru v jejich očekávaný výkon do konce roku 2021 a v jejich dlouhodobých příležitostech růstu.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ