Kupte si akcie těchto 2 nových společností, než stoupnou přes 80 %, říká JPMorgan Chase

V uplynulém týdnu se investoři museli vyrovnat s několika protichůdnými signály na trhu. Dubnová zpráva o pracovních místech, která měla za měsíc ukázat téměř 1 milion nových pozic, ukázala pouze 266 000. Oficiální počet nezaměstnaných mírně vzrostl na 6,1 % a také vzrostly hodinové mzdy – o 0,7 %. To poslední se jeví jako pozitivní – až na to, že v kombinaci s masivním vládním stimulem vtlačujícím do ekonomiky hotovost – jsou vyšší mzdy považovány za předzvěst inflace.

Na první pohled to vypadá jako prostředí, ve kterém by investoři byli opatrní. Až na to, že Fed naznačil, že nebude ukončovat svou politiku „snadných peněz“. Nízké úrokové sazby v posledních letech pomohly nastartovat motor býčího trhu, a to ze dvou důvodů. Zaprvé udržuje nízké náklady na úvěr, což usnadňuje využívání nejrůznějších nákupů – automobilů, domů … dokonce i akcií. A za druhé, s nízkými sazbami nebyly výnosy dluhopisů schopny významně růst. Pro investory, kteří hledají návratnost, se tak akcie stávají místem, kam jít.

Vytváří také prostředí, které podporuje události IPO. Trhy mají stabilní, dlouhodobý vzestupný trend po celé měsíce; index S&P 500 získal za posledních 12 měsíců 44 %. S takovým návratovým potenciálem není divu, že se společnosti obracejí na veřejné obchodní trhy, aby získaly kapitál. Pokud jde o akcie, stoupající příliv skutečně zvedne všechny společnosti.

Tím se dostáváme k JPMorgan. Akcioví analytici bankovní firmy hledali akcie, které mohou za současných podmínek získat. A využili dvě nové akcie na veřejných trzích, u nichž je pravděpodobné, že v nadcházejících měsících vyskočí o 80 % nebo více – což je solidní návratnost, kterou by si investoři měli všimnout a každá se může chlubit konsenzem analytika „Strong Buy“.

LAVA Therapeutics (LVTX)

Začneme s nizozemskou biotechnologickou firmou. LAVA Therapeutics se zaměřuje na léčbu rakoviny a pracuje na vývoji tzv. Bispecifických T buněčných zprostředkovatelů gama-delta. Tyto sloučeniny jsou určeny k aktivaci vrozeného a adaptivního imunitního systému pomocí vlastní reakce těla v boji proti nádorům.

Portfolio LAVA zahrnuje čtyři patentované sloučeniny a pátou, která se zkoumá. Všech pět kandidátů na léky je v předklinických studiích. Přední kandidát, LAVA-051, má podle plánu zahájit klinickou studii fáze 1 / 2a v první polovině tohoto roku, zatímco druhý kandidát, LAVA-1207, zahájí studii fáze 1 / 2a během druhé poloviny roku 2021. Tito kandidáti na léky se vyvíjejí jako léčba mnohočetného myelomu a rakoviny prostaty.

Akcie LVTX vstoupily na veřejné trhy 25. března v IPO, které získalo 100,5 milionu USD. Akcie se začaly obchodovat za 15 USD a na trh se dostalo 6,7 milionu akcií.

Mezi býky je analytička JPM Jessica Fye, která má ráda základ této nově veřejné společnosti. Fye ohodnocuje LVTX jako overweight (tj. koupit) a její cenový cíl 22 USD implikuje silný potenciál růstu 86 % pro příští rok.

„Naše hodnocení „overweight“ je založeno na našem pozitivním pohledu na platformu společnosti, gamma-delta bsTCE, která přesměrovává specifickou skupinu T buněk zvaných gama-delta T buňky směrem k nádorovým buňkám, což potenciálně vede k bezpečnější terapii a trvalejšímu prospěchu.“poznamenala Fye.

Za svůj krátký čas na veřejném trhu zaujal jedinečný přístup společnosti LAVA k léčbě rakoviny pozornost tří biotechnologických analytiků z Wall Street – a všichni tři souhlasí s tím, že se jedná o akcie ke koupi, takže konsenzuální hodnocení Strong Buy je jednomyslné. Akcie se obchodují za 11,80 USD a jejich průměrný cenový cíl 23,67 USD je ještě vzestupnější, což naznačuje potenciál 100 % v příštích 12 měsících.

Zhihu (ZH)

Od biotechnologií se přesuňme rychle na online obsah. Síť poskytla tvůrcům obsahu téměř neomezené pole pro práci a Zhihu působí na čínském trhu s online obsahem. Web společnosti je fórum otázek a odpovědí na model Quora, které umožňuje uživatelům klást otázky komunitě nebo nabízet odpovědi.

Pohled na některá z čísel společnosti ukazuje její velikost. Do konce prosince loňského roku měl Zhihu celkem 43,1 milionu tvůrců obsahu, kteří zveřejnili více než 315 milionů otázek a odpovědí. Průměrný měsíční počet uživatelů (MAU), což je klíčová metrika pro jakýkoli web, se zvýšil z 43,1 milionu ve 4. čtvrtletí na 75,7 milionu ve 4. čtvrtletí.

Zhihu uspořádal 26. března IPO USA, aby získal kapitál pro další operace a expanzi. Společnost uvedla na americké veřejné trhy 55 milionů akcií, každou po 9,50 USD. IPO zvýšil hrubý výnos 522,5 milionu dolarů a Zhihu nyní vykazuje tržní strop ve výši 4,58 miliardy dolarů.

Na počátku obchodování čelily akcie ZH tlaku poté, co Komise pro cenné papíry rozhodla o účetních předpisech. Americké právo vyžaduje, aby účetní firmy povolily americkým regulačním orgánům kontrolovat finanční audity zámořských společností, pod hrozbou možného vyřazení z amerických akciových trhů. Rozhodnutí SEC slibuje přísnější vymáhání tohoto ustanovení. I pod tímto tlakem však bylo Zhihu IPO letos třetí největší čínskou společností na trzích v USA.

Analytik JPM Binbin Ding si všímá několika faktorů, které mají pro danou akci dobré výsledky, přičemž zvláště vynikají dva: „(1) Diferencované umístění. Na rozdíl od komunit online obsahu, které jsou většinou zaměřeny na zábavu, je Zhihu známá svou hloubkou obsahu a je považována za nejdůvěryhodnější komunitu online obsahu v Číně (průzkum CIC). Toto umístění z něj dělá platformu typu go-to pro uživatele, kteří hledají kvalitní odpovědi. (2) Diverzifikované modely zpeněžení, včetně reklam, členství, řešení pro obchodování s obsahem, elektronického obchodování a vzdělávání. Zejména věříme, že řešení Zhihu pro obchodování s obsahem je inovativní model s výrazným potenciálním růstem vzhůru … “

Za tímto účelem Ding uděluje akciím ZH hodnocení Overweight (tj. koupit) spolu s cenovým cílem 16 USD, který naznačuje prostor pro impozantní růstový potenciál 96 % v tomto roce.

Dingův býčí postoj k ZH je v souladu s názorem Wall Street. Akcie mají konsensuální hodnocení Strong Buy, založené na hodnoceních 3 Buy nastavených v posledních týdnech. Akcie se obchodují za 8,15 $ a jejich průměrný cenový cíl 15,23 $ naznačuje 87% nárůst pro příští rok.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ