Jak se začínající investor do akcií může vyhnout běžným chybám a ušetřit si spoustu času a peněz?

Rozhodli jste se začít investovat na akciovém trhu? Nechcete jít cestou podílového fondu, ale chcete vyzkoušet tuto hru na vlastní pěst? To není špatný nápad.

Peter Lynch, legendární akciový investor, řekl: „Každý má inteligenci sledovat akciový trh. Pokud jste zvládli matematiku páté třídy, zvládnete to.“ Takže můžete skutečně investovat na vlastní pěst na akciového trhu. Před tím ovšem musíte vědět několik věcí.

Pokud budete postupovat podle pokynů v tomto článku, můžete si ušetřit spoustu času, úsilí a peněz.

Rozhodněte se pro online obchodní účet

Objednávky na nákup akcií můžete zadávat telefonicky nebo online. Účet online obchodování přináší do vašich transakcí velkou transparentnost. S online účtem můžete nejen zadávat objednávky sami, ale také můžete sledovat, co se s vaší objednávkou děje v reálném čase. Nikdy také nedovolte, aby makléř nebo kdokoli jiný obchodoval vaším jménem. Měli byste být jediní, kdo má přístup k vašemu účtu obchodování s akciemi.

Začněte v malém

Začněte investovat s malým množstvím peněz. Vzhledem k tomu, že byste se během počáteční fáze na akciovém trhu učili, je lepší, když zadáváte menší částky peněz. I když máte velké plány, do kterých chcete investovat, jděte na to pomalu. Jakmile získáte dostatečné zkušenosti a budete si jisti svou schopností úspěšně investovat, můžete peníze zvýšit.

Investujte do vzdělání

Benjamin Franklin řekl: „Investice do znalostí platí nejlepší úrok.“ Na trhu nemůžete být úspěšní, pokud neinvestujete do vzdělávání. Znalosti o tom, jak fungují akcie, vám také zabrání dělat nákladné chyby. Dozvíte se také o správných metodách investování do akcií.

Jedním z hlavních důvodů, proč se mnoha akciových investorům nedaří, je to, že se nesnaží učit. Existuje mnoho dobrých knih, které si můžete přečíst. Učení se od akciových guru je velmi efektivní způsob, jak být úspěšný na akciovém trhu.

Udržujte emocionální kontrolu 

Někdo správně řekl: „Nejlepší investoři na světě mají větší náskok v psychologii než ve financích.“ Jako nový investor zažijete celou škálu emocí, když uvidíte kolísající ceny akcií.

Pokud jde o hodnotu, brzy zažijete pocit potopení, když vaše akcie klesnou. Mnoho lidí se začne chovat iracionálně, když vidí neustále se měnící ceny akcií. Pokles ceny akcií je normální jev a vy byste neměli akcie prodávat, abyste rychle vydělali. Nákup a prodej akcií by měl vycházet z vaší akciové strategie, což je bod níže.

Vytvořte strategii

Jakmile začnete působit na trhu, budete potřebovat strategii, která vám jasně řekne, co koupit, kdy koupit, kdy prodat a jak sledovat pokrok. Při absenci zdravé strategie bude vaše kariéra na akciovém trhu spíše jako loď, která ztratila cestu. Jeden den uděláte to a druhý den to. Vaše akciová strategie je dokonalým filtrem, který vás ochrání před hlukem na akciovém trhu.

Postupem investování můžete strategii dále zdokonalovat. Knihy, které si přečtete o investování do akcií, vám pomohou s vaší strategií. Hlavní pomoc při přípravě vaší strategie však přijde s vašimi zkušenostmi z reálného života na trhu. Jelikož byste jistě udělali nějaké chyby, bylo doporučeno začít s málem.

Vytrvejte

Nečekejte skvělé výsledky od prvního dne. Zpočátku můžete také přijít o nějaké peníze. Přesto vytrvejte ve své práci. Zkombinujte investování do akcií se zdravými schopnostmi správy peněz. Investujte pravidelně. Existuje mnoho lidí, kteří vědí hodně o investování do akcií, ale kteří nikdy nejsou schopni vybudovat bohatství, protože málokdy mají peníze na investování. V jakékoli formě investování jsou disciplína a pravidelnost nejdůležitějšími faktory určujícími úspěch. Warren Buffett to řekl dobře: „Nemusíme být chytřejší než ostatní. Musíme být disciplinovanější než ostatní.“

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ