Akcie na burze v týdnu posílily o 1,1 pct, index nejsilnější od ledna 2020

Akcie na pražské burze během týdne opět posílily a vylepšily své letošní maximum, když index PX stoupl o 1,1 procenta na 1121,8 bodu. Vyplývá to z výsledků pražské burzy. Nejvíce přidaly opět akcie bankovní skupiny Erste, největší pokles naopak postihl akcie výrobce antivirových programů Avast. Předchozí týden akcie stouply o téměř procento.

„Pražská burza v minulém týdnu navýšila své letošní zisky. Index tak posiloval již třetí týden v řadě a ocitá se na nejvyšší hodnotě od loňského ledna,“ řekl ČTK makléř Wood & Company Vladimír Vávra.

Stejně jako v předešlém týdnu se hlavním tahounem růstu staly akcie Erste Bank s týdením nárůstem o 5,75 procenta. Co se ostatních finančních titulů týče, akcie Komerční banky přidaly 1,63 procenta, akcie pojišťovny VIG narostly o 2,9 procenta. Akcie Monety nadále zaostávaly, když jejich kurz proti předešlému týdnu odepsal 1,36 procenta.

Nejhorší výkonnost zaznamenaly akcie společnosti Avast, které pod vlivem negativního vývoje technologického sektoru v zámoří poklesly o 4,2 procenta.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ