Rostoucí zájem o cloudové platby je dobrá zpráva pro investory společnosti Paysafe

Po sloučení se společností Foley Trasimene Acquisition II specializující se na akvizice (SPAC) debutovala společnost Paysafe (NYSE: PSFE) 31. března na newyorské burze cenných papírů. Byla to hlavní událost na trhu, protože mnoho obchodníků dychtilo po nákupu akcií PSFE.

Smlouva o fúzi upoutala pozornost finančního tisku, protože transakce na jejím konci měla hodnotu ve výši zhruba 9 miliard USD.

Jenom to ukazuje, že humbuk nad akciemi společností pro speciální akviziční společnosti (SPAC) mohl být nadměrný. Na Paysafe je stále něco pozoruhodného – spojení s gigantem elektronického obchodu a poskytovatelem cloudové platformy Amazon – což by mělo investorům nabídnout povzbuzení.

Bližší pohled na PSFE

Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2020 akcie PSFE ještě neexistovaly, ale existovaly akcie BFT, které představovaly společnost Foley Trasimene Acquisition Corp. II. V té době se cena akcie blížila k 10 $.

Nárůst ceny akcií však začal v prosinci a pokračoval v lednu 2021. 25. ledna se akcie dostaly na 52týdenní maxima 19,57 USD.

SPAC mánie byla plně účinná, ale netrvala věčně. Akcie BFT / PSFE tedy začaly víceměsíčním poklesem, k velké zlosti investorů.

Do 10. května akcie klesly na 13,57 USD a zdálo se, jako by si kupující brali dovolenou. Znamená to tedy, že situace je pro akcionáře beznadějná?

Ne nutně. I když mánie SPAC přišla a odešla, stále existují důvody pro býčí vzestup na Paysafe, a tedy na PSFE akciích.

Skutečný akcelerátor

Paysafe je známý jako přední digitální procesor plateb a souvisejících obchodních služeb.

Philip McHugh, generální ředitel společnosti Paysafe, poznamenal, že nástup pandemie Covid-19 poskytl obchodní činnosti jeho společnosti zadní vítr.

Covid-19 „byl skutečným urychlovačem při přijímání alternativních platebních metod,“ vysvětlil McHugh. „Spotřebitelé se za poslední rok přizpůsobili alternativním platebním metodám a začali se s nimi vyrovnávat, částečně proto, že kvůli pandemii jednoduše museli.“

To není jen teorie, protože Paysafe má čísla, aby podpořila McHughova tvrzení.

Výzkum, který byl nedávno proveden v Paysafe, odhalil některé do očí bijící posuny ve výdajových vzorcích spotřebitelů:

  • 86 % uvedlo, že jejich platební návyky se od začátku pandemie Covid-19 změnily
  • 59 % vyzkoušelo novou platební metodu poprvé
  • Ve věkové skupině 18 až 24 let poprvé vyzkoušelo novou platební metodu 77 %
  • U 31 % je nyní větší pravděpodobnost, že při online nákupu použije alternativní platební metodu (jinou než kreditní nebo debetní kartu)
  • 32 % spotřebitelů na celém světě používá digitální peněženky častěji než před pandemií Covid-19

Přechod do cloudu

Jak vidíte, McHughova tvrzení týkající se přizpůsobení spotřebitelů alternativním platebním metodám jsou pravdivé.

To je skvělá zpráva pro Paysafe a zúčastněné strany společnosti. Navíc je zde něco jiného, ​​co mohou investoři oslavovat. Nedávno oznámila společnost Paysafe strategickou spolupráci se segmentem cloudových platforem Amazon (NASDAQ: AMZN).

Globální víceletá dohoda s Amazon Web Services (AWS) údajně umožní Paysafe migrovat prakticky všechny své hlavní služby do cloudu.

Tyto služby budou zahrnovat řešení Skrill, paysafecard, Paysafecash, NETELLER a eCash.

Řešení eCash již byla migrována do cloudu, takže první milník byl již dokončen.

Transakce založené na cloudu nabízejí potenciál pro vylepšenou snadnost, rychlost a konektivitu.

Jak dále zdůrazňuje tisková zpráva: „Transakční zpracování v reálném čase založené na AWS umožní obchodníkům nabídnout zákazníkům bezstarostný zážitek v místě prodeje.“

Sečteno a podtrženo

Doufejme, že výše uvedené posuny ve vzorcích spotřebitelských výdajů spolu s migrací cloudu pomocí Amazonu zvednou náladu akcionářům PSFE a některé lahodné zisky by měly být v nabídce v krátké době.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ