Zde jsou 2 důvody, proč investovat do kryptoměn a zároveň 3 důvody, proč tak neudělat

Kryptoměna zažívá docela slušný rok. Digitální měny jsou nejnovějším fenoménem ve světě investování a několik různých typů měn dosáhlo rekordy.

Bitcoin (CRYPTO: BTC), nejoblíbenější typ kryptoměny, zaznamenal v letošním roce nárůst cen o téměř 90 %. Ethereum (CRYPTO: ETH) letos vzrostlo kolem 435 %. A cena Dogecoinu (CRYPTO: DOGE) ve stejném časovém období vzrostla o neuvěřitelných 7 800 %.

Pokud jste na hranici investic do kryptoměny, může být těžké zjistit, zda se jedná o chytrou investici. Pro každého investora, který přísahá, že změní svět, se říká, že je to hrozná investice.

Pravdou je, že nikdo neví, jaká bude budoucnost kryptoměny. Existuje však několik důvodů, proč byste měli zvážit tohle investování.

Proč investovat do kryptoměny

  • Může to být další velká věc

Je pravda, že kryptoměna by mohla potenciálně změnit svět, jak ho známe. Kryptoměna je globální měna a lze ji použít pro transakce napříč zeměmi, aniž by bylo nutné platit vysoké poplatky – což by mohlo potenciálně způsobit revoluci v odvětví bankovnictví a finančních služeb.

Právě teď není kryptoměna po celém světě široce přijímána. Ale jakmile to více obchodníků začne akceptovat jako formu platby, mohlo by to mít potenciálně obrovský dopad na společnost.

Bitcoiny se také označují jako „digitální zlato“, protože je možné vytvořit omezený počet mincí. Zastánci bitcoinu tvrdí, že tento nedostatek zvyšuje jeho hodnotu, což by mohlo také zvýšit jeho cenu.

  • Mohlo by to pomoci diverzifikovat vaše portfolio

Pokud toužíte zapojit se do krypto prostoru, nemusí být na škodu investovat malou část svého portfolia do kryptoměny.

Ve skutečnosti vám diverzifikace do nového odvětví může poskytnout pobídku k lepšímu pochopení kryptoměny a jejího fungování. Koneckonců, je často snazší zkoumat neznámá témata, když máte ve hře menší částku. A čím lépe rozumíte kryptoměně, tím lépe se budete moci rozhodovat.

Jen se ujistěte, že investujete pouze peníze, které si můžete dovolit prohrát, protože kryptoměna je vysoce volatilní investice. Kromě toho vybírejte své investice moudře. Ne všechny kryptoměny jsou stvořeny rovnocenně, takže pokud se rozhodnete investovat, udělejte si domácí úkol, abyste se ujistili, že kupujete ten správný pro vaši situaci.

Proč se vyhnout kryptoměně

  • Trh je extrémně nestálý

Jedním z největších rizik investování do kryptoměny je jeho extrémní volatilita. Například bitcoin v jednom okamžiku ztratil zhruba 80 % své hodnoty a nadále pravidelně prožívá turbulence.

Pokud jste typ s averzí k riziku, investice do kryptoměny může být neuvěřitelně stresující. I když kryptoměna z dlouhodobého hlediska uspěje (což zdaleka není zaručeno), ne všichni investoři mají žaludek, aby zvládli krátkodobé vzestupy a pády.

  • Je vysoce spekulativní

Nikdo neví, jak bude kryptoměna v průběhu času fungovat. Ani některá z největších jmen ve financích se nemohou shodnout na tom, zda je kryptoměna dobrá investice. Do jisté míry je spekulace faktorem, který je třeba vzít v úvahu při jakékoli investici. I když investujete do relativně bezpečných akcií od dobře zavedených společností, neexistuje žádná záruka, že tyto akcie budou dlouhodobě dobře fungovat.

Kryptoměny jsou však mnohem rizikovější než většina akcií, protože jsou relativně novým typem investice. Právě jsme na nezmapovaném území, takže není jisté, zda si kryptoměny ve společnosti najdou místo, nebo zda za pár let nepoklesnou. Tato nejistota činí z kryptoměny vysoce rizikovou investici.

  • S vlastnictvím kryptoměny jsou spojena rizika

Kromě rizik kryptoměny jako investice existují také rizika spojená s vlastnictvím a udržováním samotné kryptoměny. Kryptoměny se neobchodují na tradičních burzách cenných papírů. Spíše jsou nakupovány a prodávány prostřednictvím kryptoburz. Budete také potřebovat speciální digitální peněženku pro uložení vašich mincí.

Digitální peněženky nejsou imunní vůči hackerům, takže existuje šance, že vám vaše mince mohou být ukradeny. Kromě toho, pokud zapomenete heslo k online peněžence, nemáte způsob, jak získat přístup ke svým investicím.

Verdikt

Investování do kryptoměny má své výhody i nevýhody. To, zda se rozhodnete investovat, bude do značné míry záviset na vaší toleranci k riziku.

Pokud jste ochotni podstoupit vyšší úroveň rizika a věříte, že kryptoměna může být další velká věc, nemusí být na škodu přidat do svého portfolia malou částku. Jinak byste se teď měli kryptoměně lépe vyhnout.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ