Společnost ViacomCBS je pravděpodobně nejvíce podhodnocenou streamovací společností

Akcie společnosti ViacomCBS, Inc. (VIAC) dosáhly 22. března čerstvého 52týdenního maxima 101,97 USD, ale pak ztratily 50% své tržní hodnoty.

Tento pokles byl způsoben tím, že Archegos Capital Management byla nucen odložit celý svůj holding ViacomCBS, aby vyhověl výzvám k vyrovnání marže. Výrazný pokles ceny akcií neměl nic společného se základy společnosti.

Naštěstí finanční výsledky ViacomCBS v prvním čtvrtletí potvrzují, že společnost má dobrou pozici, aby mohla v budoucnu vykázat hvězdný růst zisků. Zisky z podílu na trhu v odvětví streamování obsahu OTT silně podporují tuto masmediální společnost.

Ve srovnání s mnoha streamovacími giganty včetně Netflix, Inc. (NFLX) je ViacomCBS na trhu velmi atraktivní. Akcie nabízejí investorům dobrou příležitost získat expozici v rychle rostoucímu odvětví streamování za nízkou cenu.

Silný začátek do roku 2021

6. května ViacomCBS vykázala zisk na akcii v prvním čtvrtletí ve výši 1,52 USD, čímž překonala konsenzuální odhad Wall Street o 30 centů. Vykázané tržby ve výši 7,4 miliardy USD za čtvrtletí představovaly také meziroční nárůst o 14 %, a co je důležitější, o více než 130 milionů USD vyšší než předpovědi analytiků.

ViacomCBS vlastní a provozuje 3 streamovací platformy: Paramount +, Pluto TV a Showtime. Globální základna předplatitelů streamování (Paramount + a Showtime) se v prvním čtvrtletí zvýšila o 6 milionů na 35,9 milionu uživatelů a počet aktivních uživatelů Pluto TV měsíčně se zvýšil také o 6,4 milionu na 49,5 milionu uživatelů.

Hybridní formát přináší slibný výhled

Grand View Research předpokládá, že globální odvětví streamování videa poroste do roku 2028 složeným ročním tempem 21 %. Tento hvězdný růst přinese v příštích několika letech řadu příležitostí pro přední streamovací společnosti na trhu. Asijsko-pacifický region bude v čele tohoto očekávaného růstu kvůli příznivým demografickým trendům a miliardám dolarů, které se tam hrnou na projekty rozvoje IT infrastruktury.

ViacomCBS je jediným poskytovatelem streamovacích služeb, který přijal hybridní obchodní model. Paramount +, vlajková loď streamovací služba nabízená společností, účtuje poplatek za předplatné podobný poplatku Netflixu. Pluto TV, na druhé straně, je bezplatná streamovací služba vlastněná ViacomCBS a poskytuje uživatelům přístup k více než 250 živým televizním kanálům, včetně Comedy Central, Nickelodeon a MTV. ViacomCBS zavedl komerční přestávky ke zpeněžení této platformy a silná hybnost zaznamenaná v používání Pluto TV v březnovém čtvrtletí je důkazem úspěchu tohoto modelu.

Unikátní hybridní model ViacomCBS pravděpodobně společnosti v budoucnu pomůže získat podporu na rozvinutých i rozvíjejících se trzích. Společnost má dobrou pozici, aby uspokojila požadavky jak uživatelů, kteří dávají přednost platbě poplatku za předplatné, aby se vyhnuli reklamním přestávkám, tak uživatelů, kteří přijímají reklamy, pokud je platforma k dispozici zdarma.

ViacomCBS uvedla na trh v prvním čtvrtletí Pluto TV, aby využila lukrativní příležitosti na mezinárodních trzích. Díky tomu je služba nyní k dispozici na 25 trzích, včetně Brazílie, Velké Británie a Španělska. Společnost Paramount + byla uvedena na trh v Latinské Americe, Evropě a Kanadě a společnost se těší na vstup na asijský trh.

Odlišuje ViacomCBS od konkurence širokou škálou programů dostupných na jeho platformách, včetně originálních televizních pořadů, filmů a živých sportů. Tato obsahová výhoda spojená s jedinečným obchodním modelem pravděpodobně v příštích letech přinese dvouciferný růst příjmů.

Co na to Wall Street?

Prudký pokles ceny akcií na konci března podle mnoha analytiků tlačil společnost na podhodnocené území.

10. května společnost Barrington Research upgradovala ViacomCBS s odvoláním na příznivé ocenění. Přiřadil cenový cíl 50 $, což znamená nárůst o více než 25 % oproti současné tržní ceně.

Analytik Wells Fargo Steven Cahall a analytik RBC Kutgan Maral upgradovali akcie také minulý týden s odvoláním na dynamiku a atraktivní ocenění.

Analytici z Wall Street přiřadili akciím ViacomCBS průměrný cenový cíl analytiků ve výši 53,57 USD, což naznačuje růstový potenciál 34,60 %.

Závěr

Na rozdíl od Netflixu, který obchoduje se vznešeným poměrem cena / zisk 48, se akcie ViacomCBS oceňují na P / E pouhých 10, což naznačuje, že ViacomCBS je z hlediska relativního ocenění výrazně podhodnocen. Zisk společnosti v prvním čtvrtletí zdůraznil silnou dynamiku 3 streamovacích platforem vlastněných ViacomCBS. Hodnota značky, knihovna hlubokého obsahu, hybridní obchodní model a přístup k právům živých sportovních akcí jsou katalyzátory, které budou sloužit růstu společnosti v příštím desetiletí.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ