Disney vs. Target. Co je dnes lepší koupě? Jeden titul se zotavuje. Druhý doufá, že naváže na svůj dosud nejsilnější růst

Zkušenosti Disneyho (NYSE: DIS) a zkušenosti Targetu (NYSE: TGT) za poslední rok byly zcela odlišné. Disney bojoval s uzavřenými parky. Tržby klesly a dokonce se dostaly do roční ztráty. V té době vzrostly tržby i zisk Targetu. Firma získala tyto tržby, když si zákazníci objednali online.

Ale v dnešní době to vypadá pro obě společnosti pozitivně. Disney se začíná zotavovat. A Target pokračuje ve svém růstovém příběhu. Otázka zní: Která z těchto akcií v tuto chvíli je nejlepší koupí? Podívejme se blíže.

Disney

Disneyland v Kalifornii byl kvůli pandemii uzavřen déle než rok. Disney ho znovu otevřelo 30. dubna a nyní jsou otevřené všechny parky kromě Disneylandu v Paříži. Proč je to tak skvělá zpráva? Protože podnikání v oblasti parků, zážitků a produktů obecně nejvíce přispívá k příjmům zábavního giganta.

Parky nyní fungují se sníženou kapacitou. Ale tady je důvod, proč to není velký problém. V loňské výzvě k výdělku Disney uvedl, že příjmy v parcích převyšují náklady na jejich otevření. Společnost uvedla, že tak tomu bylo i v předchozím čtvrtletí. To je skvělý výchozí bod na cestě k uzdravení.

Disney dále říká, že rezervace jsou silné pro parky na Floridě a v Kalifornii. V další zprávě tedy existuje důvod k optimismu ohledně příspěvku Disneylandů k celkovým příjmům.

Disney také vydělává peníze prostřednictvím svých streamovacích služeb – hlavně Disney +. Někteří investoři byli zklamáni, když počet předplatitelů Disney + ve čtvrtletí zaostal za odhady analytiků. Disney uvedl, že dosáhli téměř 104 milionů. To je méně než odhadů 109 milionů. Měli bychom to však uvést na pravou míru. Disney + překonala svá očekávání předplatitelů v loňském roce, což byl první rok provozu. A je na dobré cestě splnit pokyny od 230 milionů k 260 milionům předplatitelů ve fiskálním roce 2024.

Target

Minulý rok byl pro Target transformační. Zisk na akcii se meziročně vyšplhal o více než 47 % na 9,42 USD. Růst výnosů o 15 miliard $ překonal růst předchozích 11 let dohromady. A digitální prodeje vzrostly o 145 %. Silné stránky společnosti Target tkví v neformálním oblečení a potravinách.

Maloobchod dosáhl pokroku i v nových oblastech. Například na začátku roku 2020 uvedl na trh svoji vlastní řadu oblečení All in Motion, která se již se stala značkou v hodnotě miliard dolarů. Společnost Target také vylepšila svoji řadu potravin a nápojů Good & Gather, kterou založila v roce 2019. A tato značka jen v loňském roce přinesla tržby více než 2 miliardy dolarů.

Target představí zisk za první čtvrtletí 19. května, což bude pro společnost klíčový okamžik. Zde je důvod: Investoři chtějí vědět, zda Target dokáže udržet růst i po pandemii. Zdravotní krize samozřejmě pokračuje. Případy COVIDu-19 jsou však na ústupu. A více než 35 % americké populace je plně očkováno. To znamená, že se lidé mohou vrátit k před-pandemickým rutinám. A to by mohlo mít za následek slabší růst Targetu.

Bude to Disney nebo Target?

Pojďme se podívat na cenu akcií. Disney i Target za poslední rok významně získaly. Každý z nich vyšplhal na více než o 70 %. Oba také obchodují blízko rekordních maxim.

Do budoucna si můžeme představit, jak akcie Disney rostou, zatímco se společnost zotavuje. S pokračujícím růstovým příběhem společnosti můžeme očekávat, že akcie Target vzrostou také. Myslíme, že to jsou pravděpodobné scénáře. Jsme tedy pozitivní, že obě tyto společnosti jsou dobrou dlouhodobou investicí.

Pokud bychom si ale právě teď měli vybrat jen jeden titul, rozhodli bychom se pro Target. Společnost je levnější ve vztahu k odhadům budoucích výnosů.

A i když se růst tržeb společnosti Target zpomaluje s pandemií, jsme optimističtí ohledně dlouhodobého stabilního růstu. Target si vybudoval pevný základ v populárních oblastech, jako je digitální prodej a pohodlné možnosti vyzvednutí. To vše znamená velký potenciál pro tento maloobchodní titul i do budoucna.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ