Společnost Oatly a její IPO by dnes mohlo získat ocenění až v hodnotě 10 miliard dolarů

Rostlinné náhražky mléka jsou právě teď v trendech a Oatly je nejlepším hráčem na trhu. Společnost je průkopníkem v oboru a největším prodejcem ovesného mléka na světě. Oatly je také oblíbenou náhražkou mléka mezi zákazníky Starbucks, která je alespoň částečně zodpovědná za jeho popularitu.

Společnost Oatly naplánovala svou počáteční veřejnou nabídku (IPO) na dnes tj. 20.05.2021 a uvede své americké depozitní akcie (ADS) na burze Nasdaq pomocí tickeru „OTLY“. Cena akcií se pohybovala v rozmezí od 15 do 17 USD za akcii. Společnost nabídne 64,89 milionu akcií a získá z této nabídky až 1,1 miliardy dolarů, přičemž společnost Oatly bude oceněna až na 10 miliard dolarů.

Společnost již byla velkým hitem ve svém rodném Švédsku, než zaútočila na americký trh. Spojením sil s kavárnami Starbucks a Dunkin ‚, které poskytly náhražku mléka na rostlinné bázi, Oatly rychle získal významné uznání svého jména. Nabízí širokou škálu alternativních produktů pro ty, kteří se chtějí vyhnout mléčným výrobkům, včetně mléka, zmrzliny, jogurtů a pomazánek.

Oatly má velkou a rostoucí zákaznickou základnu, prodává na 60 000 maloobchodních místech a 32 200 kavárnách ve více než 20 zemích. Společnost nabízí své výrobky řadě významných maloobchodníků, včetně společností Walmart, Target, Amazon’s Whole Foods a Kroger, a pokračuje v agresivní mezinárodní expanzi.

Za rok končící 31. prosince 2020 generovala společnost Oatly tržby ve výši 421,4 milionu USD, které vzrostly o 106 % z 204 milionů USD v roce 2019. Ztráty společnosti se také vyšplhaly, se ztrátou 60,4 milionu USD, což se zhoršilo ze ztráty 35,6 milionu USD před rokem . Tento trend pokračoval i v prvním čtvrtletí, kdy tržby činily 140 milionů USD, což je meziroční nárůst o 66 %, a ztráta 32,4 milionu USD, která se téměř zčtyřnásobila.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ