Twilio plánuje akvizici společnosti Zipwhip za 850 milionů dolarů na konci roku 2021

Cloudová komunikační platforma Twilio (TWLO) se dohodla na koupi společnosti Zipwhip ve výši 850 milionů USD. Očekává se, že transakce, která se skládá z hotovosti a akcií ve stejných částech, bude uzavřena do konce roku 2021.

Zipwhip je platforma pro textové zprávy s více než 30 000 zákazníky v Severní Americe. Technologická řešení společnosti Zipwhip pomáhají podnikům zpřístupnit jejich bezplatné telefonní linky a pevné linky textově a rozšiřují tak možnosti oslovení zákazníků. Společnost zaznamenala více než 400% růst za poslední tři roky.

Simon Khalaf, generální ředitel komunikační platformy Twilio, uvedl: „Zprávy se stávají preferovaným způsobem, jak mohou zákazníci komunikovat, proto je důležité poskytnout více možností zasílání zpráv.

Khalaf dodal: „Spojením přední světové cloudové komunikační platformy a důvěryhodného partnera v ekosystému zasílání zpráv máme schopnost poskytovat bezpečnější a vysoce kvalitní bezplatný provoz ve velkém.“

Akvizice přináší Twilio blíže k jeho vizi budování přední světové platformy pro zapojení zákazníků. Twilio odhaduje, že tato akvizice je mírně přírůstková k její horní linii a hrubé marži.

14. května analytik společnosti Mizuho Securities Siti Panigrahi zopakoval hodnocení Koupit u akcie s cenovým cílem 400 $ (34,6% vzestupný potenciál).

Panigrahi poznamenal, že Twilio položil základy dlouhodobého a ziskového růstu v roce 2022 po investiční fázi v roce 2021.

Mezi analytiky panuje shoda v tom, že Twilio je silný nákup založený na 14 nákupech a 2 blokováních. Průměrný cenový cíl analytiků ve výši 454 USD implikuje růstový potenciál 52,8 %. Akcie za minulý rok získaly přibližně 62 %.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ