Může být veterinární zdravotní společnost Zomedica Ph. vhodná pro vaše portfolio?

Na jednom místě v roce 2021 se akcie Zomedica Pharmaceuticals (NYSEMKT: ZOM) zvýšily o více než 1 000 %, protože to vypadalo jako další velká akcie. Společnost, která se zaměřuje na zdraví domácích mazlíčků, je oblíbenou společností pro retailové investory. Ale za poslední tři měsíce její ocenění prudce pokleslo (více než 64%), zatímco index S&P 500 se ve stejném období udržel na přibližně 6%.

Se sníženou hodnotou společnosti Zomedica, je nyní čas zvážit zařazení této akcie zdravotní péče pro domácí mazlíčky do portfolia? A udělá to z vás z dlouhodobého hlediska milionáře? Podívejme se na to, proč se to může, ale nemusí stát, a který scénář je ten pravděpodobnější.

Proč by z vás Zomedica mohla udělat milionáře

Velkou nadějí pro investory je, že platforma Zomedica Truforma zažije boom a veterináři po celém světe ji budou chtít používat. Zařízení pomáhá diagnostikovat a hodnotit určité stavy, včetně hypertyreózy. Právě teď je prostě příliš brzy na to, abychom řekli, jak populární to bude; společnost uskutečnila svůj první komerční prodej zařízení až v březnu.

Příštích několik měsíců by se mohlo ukázat jako klíčových pro prokázání toho, jak velká poptávka po Truformě existuje. A pokud Zomedica později v letošním roce podá silný čtvrtletní výkon, nebylo by překvapením, kdyby akcie nejen dosáhly maxim, které dosáhly na začátku tohoto roku, ale překonaly je.

Jednou z největších divokých karet pro akcie je, kolik humbuku to může vytvářet, zejména mezi drobnými investory a spekulanty. Je to hybnost, která by mohla zvýšit cenu akcií až o několik stovek procent, pokud může společnost dát investorům důvod, aby byla ve svém podnikání býčí.

A existují náznaky, že společnost může být ve své růstové strategii agresivnější. 17. května oznámila přijetí viceprezidenta pro rozvoj podnikání, který má vést akviziční a licenční úsilí. Od rozšiřování nabídky produktů až po investování se společnost zaměřuje na několik oblastí.  Pokud dokáže diverzifikovat své operace a bude méně závislá na Truformě, bude to lepší cesta, jak z toho udělat atraktivnější akcii.

Proč z vás milionáře neudělá

Největším důvodem, proč Zomedica nemusí být milionářskou akcií, je to, že firma má před sebou dlouhou cestu, aby dokázala, že může generovat silné počty prodejů. A to bude nakonec souviset s tím, zda je Truforma úspěšná nebo ne.

12. května Zomedica zveřejnila své výsledky za první čtvrtletí za období končící 31. březnem a tržby činily něco přes 14 000 $. Společnost také utrpěla ztrátu ve výši 4 milionů USD, což bylo o 65 % více než ztráta ve výši 2,5 milionu USD, kterou vykázala před rokem. Klíčovým důvodem bylo to, že režijní náklady Zomedica se nafoukly – prodejní, obecné a administrativní náklady ve výši 3,5 milionu dolarů byly dvojnásobné oproti předchozímu roku. A s minimálními příjmy, které by vyrovnaly nárůst, to poslalo finanční prostředky společnosti hlouběji do červených čísel.

I když se její příjmy zvýší a spodní část se zlepší, nemusí to stále stačit na to, aby investoři znovu nakoupili akcie. Během posledních několika měsíců se růstové akcie dostaly pod tlak a investoři přehodnocují nadměrné násobky, které za ně platí. S&P 500 je nyní na poměru cena / zisk (P / E) kolem 40, což je nejvyšší hodnota od finanční krize před více než deseti lety. Násobky prodeje jsou zatím ještě vyšší.

Akcie jako Zomedica, které jsou nejen nerentabilní, ale generují minimální tržby, by mohly být jedním z nejvíce zasažených v tržní korekci.

Je pravděpodobné, že vyděláte 1 milion investováním do Zomedica?

Je možné, že z vás Zomedica udělá milionáře – není to scénář, o kterém si myslím, že je pravděpodobný. Pokud byste dnes měli do akcie investovat 50 000 $ a vrátit se na 52týdenní maximum 2,91 $, vydělali byste zisk téměř 140 000 $. Aby se investice dostala na více než 1 milion $, musela by se akcie vyšplhat na více než 15 $. Z dlouhodobého hlediska je možné, že by se to mohlo stát, pokud bude vše v pořádku. Ale na základě informací, které jsou dnes k dispozici, existuje příliš mnoho nejistoty, aby bylo možné říci, že to je velmi pravděpodobné.

Zomedica je akcie, která je vzhledem ke své nejisté budoucnosti vhodná pouze pro vysoce rizikové investory, a je to investice, od níž osobně zůstanu daleko.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ