Máte obavy z volatility na trhu? Tak zařaďte do svého portfolia tyto dvě společnosti

Bez ohledu na to, jak to rozdělíte, akciový trh zažívá vážnou volatilitu. Jak dlouho tato turbulence vydrží a zda signalizuje bezprostřední propad nebo korekci trhu, nikdo neví. Dlouhodobí investoři by neměli zakládat svá rozhodnutí o nákupu akcií na pohybech trhu po dobu dnů, týdnů nebo dokonce měsíců.

Akcie vysoké kvality mohou vašemu portfoliu pomoci přežít jakoukoli tržní bouři a krátkodobé výkyvy nezhoršují dlouhodobou hodnotu solidní společnosti. Ve skutečnosti by se investoři měli dívat na období volatility trhu jako na hlavní příležitost k získání prémiových akcií za výhodnou cenu, která může generovat stabilní výnosy a tlumit oslabení portfolia.

Pokud jste v silné finanční pozici, pokud jde o úspory a máte po ruce další hotovost, kterou můžete pumpovat do svého portfolia, můžete si hned koupit dvě nejlepší akcie.

Johnson & Johnson

Johnson & Johnson (NYSE: JNJ) je jednou z nejlepších zdravotnických akcií, tečka. Může se pochlubit robustní trojicí obchodních divizí, které pohánějí růst: farmaceutika, zdraví spotřebitelů a lékařské přístroje.

Farmaceutická divize zahrnuje řadu léků, včetně přípravku Tremfya, léčby určitých druhů psoriatické artritidy a psoriázy, a léku Stelara, který léčí celou řadu stavů, včetně určitých druhů ulcerózní kolitidy a psoriázy. Její segment zdraví spotřebitelů zahrnuje známé značky Listerine a Tylenol, zatímco její obchod se zdravotnickými prostředky prodává výrobky od chirurgických nástrojů po přístroje pro sportovní medicínu.

Společnost Johnson & Johnson zaznamenala v roce 2020 celkové tržby ve výši 82,6 miliard USD, což je o 1 % více než v předchozím roce. Solidní finanční výkonnost společnosti navzdory pandemickým nepříznivým podmínkám byla vedena jednociferným růstem tržeb v jejích farmaceutických segmentech a segmentech zdraví spotřebitelů během 12měsíčního období, a to navzdory mírnému poklesu prodeje zdravotnických prostředků v důsledku opožděných chirurgických zákroků v loňském roce.

V prvním čtvrtletí roku 2021 společnost vykázala celkový růst tržeb o 8 %, což bylo způsobeno růstem farmaceutického segmentu o 7 % a nárůstem prodeje jejích zdravotnických prostředků o 9 %.

A i když se Johnson & Johnson zavázal, že během pandemie nebude profitovat z jednodávkové vakcíny COVID-19, mohla by brzy začít zvyšovat cenu dávek a potenciálně v příštích letech přidat do své rozvahy miliony dolarů. Dobrou zprávou je, že robustní portfolio stávajících produktů společnosti Johnson & Johnson a působivé portfolio léků v pozdější fázi znamenají, že se společnost nespoléhá na svou vakcínu COVID-19, která podpoří růst prodeje.

Pokud máte rádi dividendy, společnost vyplácí dividendu, která v současné době přináší přibližně 2,5 %, a společnost každoročně zvyšuje výplatu téměř 60 let. Díky spolehlivým výsledkům rozvahy a růstu dividend ve všech tržních prostředích je společnost Johnson & Johnson silnou hodnotou pro přípravu vašeho portfolia na to, co může přinést budoucnost.

Microsoft

Technický gigant Microsoft (NASDAQ: MSFT) je další klasický výběr. Jeho trvalá odolnost v náročných tržních podmínkách se vrací k síle jejího základního podnikání, různorodým zdrojům příjmů a pokračující vysoké poptávce po jejích produktech.

V prvním, druhém a třetím čtvrtletí fiskálního roku 2020 (končícího 30. září, 31. prosince a 31. března) společnost Microsoft vykázala dvouciferný růst tržeb o 12 %, 17 % a 19 %. Rovněž v těchto čtvrtletích důsledně dosahoval dvouciferného zvýšení tržeb ve všech svých hlavních obchodních segmentech, s výjimkou prvního čtvrtletí, kdy tržby jeho osobnějšího výpočetního segmentu vzrostly o jednociferné hodnoty.

Čistý zisk společnosti v prvním čtvrtletí meziročně vzrostl o 30 %, následovaný 33% nárůstem ve druhém čtvrtletí a 44 % skokem ve třetím čtvrtletí.

Třetí čtvrtletí společnosti Microsoft bylo pro společnost obzvláště silným obdobím růstu. Tržby generované segmentem produktivity a podnikových procesů vzrostly o 15 % oproti předchozímu roku, zatímco segmenty inteligentního cloudu a osobnější výpočetní techniky zvýšily tržby o 23 %, respektive 19 %.

Finanční ředitelka Amy Hood uvedla, že ve třetím čtvrtletí „Microsoft Cloud se svými komplexními řešeními nadále poskytuje našim zákazníkům přesvědčivou hodnotu a generuje tržby z komerčního cloudu 17,7 miliard USD, což je meziroční nárůst o 33 %.“

Za zmínku stojí také to, že služba cloud computingu společnosti Microsoft Azure poskytla společnosti dominantní podíl na trhu v globálním odvětví cloudových služeb, což je druhé místo za Amazonem. Microsoft Azure vygeneroval 50% růst tržeb jen ve třetím čtvrtletí.

Akcie společnosti Microsoft zaznamenaly za poslední rok stálé zisky a obchodují se o 32 % výše než před rokem. Analytici se domnívají, že technologická akcie má potenciál až 40 %, což by se promítlo do silných výnosů pro akcionáře.

Microsoft může poskytnout tuto impozantní směsici hodnoty a růstu do portfolia jakéhokoli investora a jeho dividendový výnos je přibližně 1 %.Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ