Lepší nákup v odvětví 5G: Historicky známy AT&T vs. americký REIT – American Tower

Jako jeden z mála poskytovatelů 5G v USA se AT&T (NYSE: T) spoléhá na American Tower (NYSE: AMT). Společnost American Tower, což je realitní investiční fond (REIT), který v USA vlastní přibližně 43 000 nemovitostí, pomáhá usnadnit služby 5G společnosti AT&T. Z pohledu akcionářů obě společnosti dlouho sloužily jako stálé dividendy, které upoutaly pozornost investorů s příjmy. Otázka pro investory nyní zní: Která akcie jim pravděpodobně poslouží lépe?

Podívejme se blíže na tyto dvě společnosti a uvidíme, jestli najdeme odpověď.

Co víme o AT&T

AT&T je jedním z pouhých tří amerických poskytovatelů služeb 5G. Na rozdíl od společností Verizon a T-Mobile USA má společnost AT&T významné zájmy také v netelekomunikačních podnicích a v posledním desetiletí se rozhodla provést nějaké nákladné akvizice v mediálních vlastnostech jako DIRECTV a WarnerMedia. Vedení společnosti nedávno zjistilo, že tyto investice nefungují a je v procesu vyčlenění obou operací, včetně megaspojení v hodnotě 43 miliard dolarů, které bylo tento měsíc oznámeno společností Discovery Communications, aby vytvořila novou veřejně obchodovanou společnost (název bude představen) s podílem 71 % akcionářů AT&T a 29 % akcionářů Discovery.

Tyto problematické akvizice však ponechaly společnosti AT&T obrovskou dluhovou zátěž. Poté, co společnost AT&T utratila v roce 2021 23 miliard $ z vládní aukce za získání potřebného spektra pro své služby 5G (v podstatě nákup „vysokofrekvenčních nemovitostí“ za účelem zlepšení jejich pokrytí), AT&T nashromáždila ve svých knihách dlouhodobý dluh zhruba 160,7 miliard dolarů. 43 miliard dolarů očekávaných od rozdělení WarnerMedia pomůže společnosti zvládnout část tohoto dluhu.

Tyto transakce mohly narušit dividendu společnosti AT&T. V návaznosti na dohodu byly zveřejněny také zprávy, že společnost sníží výplatu dividend tak, aby každé čtvrtletí představovala pouze něco blížícímu se 40 % jejího volného peněžního toku. To znamená snížení dividendy téměř o polovinu ze současných 2,08 USD na akcii. To pravděpodobně povede k tomu, že dividendový výnos společnosti AT&T klesne pod výnos 4,4% společnosti Verizon (v současné době je to 6,9 %).

Ještě důležitější je, že snížení bude stát AT&T status dividendového aristokrata. To pravděpodobně povede k tomu, že mnoho investorů se zaměří na prodej svých podílů AT&T. Tento krok také sníží roční dividendovou zátěž společnosti AT&T z 15 miliard dolarů na přibližně 8 miliard dolarů, což uvolní další hotovost na splacení jejího dluhu.

Tato nižší zátěž by mohla pomoci, protože její současné finance jen málo podporují akcie AT&T. Výnosy poklesly oproti loňským úrovním v posledním čtvrtletí o 1 %, i když čistý zisk vzrostl o 60 %. V roce 2020 poklesly tržby o 5 % oproti předchozímu roku a znehodnocení aktiv v hodnotě 18,9 miliard USD vedlo během tohoto roku ke ztrátě.

Pokyny pro rok 2021 dále vyžadují, aby se příjmy i výdělky blížily úrovni roku 2020. Vzhledem k těmto výzvám je vidět, proč se akcie společnosti AT&T snažily získat trakci.

Kvůli nedostatečnému nárůstu a pomalému růstu se akcie společnosti AT&T obchodují s přibližně 19násobným ziskem, což je téměř pětileté maximum pro poměr P / E. Čas ukáže, zda nižší dividendové náklady a exkluzivnější zaměření na 5G mohou pomoci k dalšímu růstu ocenění.

Co víme o American Tower

Vzhledem k výzvám AT & T mohou investoři vnímat společnosti zaměřené na mobilní věže, jako je American Tower, jako lukrativnější investici. Přes toto jméno jeho 187 000 webů po celém světě pomáhá uskutečňovat 5G na pěti kontinentech. I když má územní omezení, územní omezení často zmrazí potenciální konkurenty v mnoha oblastech a poskytuje jim konkurenční výhodu, pokud jde o první hybnou sílu na klíčovém trhu.

Navzdory technologickému zaměření funguje American Tower jako trust pro investice do nemovitostí (REIT). Má tedy daňovou povinnost vyplatit alespoň 90 % svého čistého příjmu z dividend. Tato výplata od druhého čtvrtletí roku 2012 každé čtvrtletí vzrostla, krátce poté, co byla převedena do stavu REIT. Aktuální dividenda činí 4,96 USD na akcii ročně, dividendový výnos je přibližně 2 %.

Stejně jako AT&T, i „Američan“ v současnosti zvládá vysoké dluhové břemeno. Dluh nyní činí zhruba 29,3 miliardy USD, což je výrazně nad úrovní vlastního kapitálu 4,3 miliardy USD. Navíc 545 milionů dolarů v rozdělení dividend a 207 milionů v úrokových nákladech si vyžádalo téměř všech 758 milionů dolarů ve volném hotovostním toku.

Navíc, protože obchoduje s téměř 60násobným výnosem, je jeho ocenění dražší ve srovnání s oceněním AT&T. Je pravda, že cena akcií společnosti American Tower za poslední rok vzrostla o méně než 10 %, ale od dna v roce 2003 se stabilně zvýšila. Od svého IPO v roce 1997 vzrostla přibližně o 1 300 %.

AT&T nebo American Tower?

Mezi těmito dvěma akciemi se zdá, že společnost American Tower nabízí větší potenciál zisku. Společnost AT&T by se mohla časem zlepšit, protože nižší zátěž dividend a spinoff DIRECTV a WarnerMedia uvolní hotovost. A ztráta statusu dividendových aristokratů by mohla AT&T strašit roky.

Americké projekty letos výrazně zvýší čistý příjem. To by mohlo připravit půdu pro růst cen akcií a zvýšit vyhlídky na volné peněžní toky, které umožní růst dividend a snížení dluhu.

Mezi nimi je v tuto chvíli lepší nákup American Tower.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ