Zapomeňte na dogecoin. Úspěšní portfolio manažeři se nyní místo toho soustředí na tuto akcii

Na Wall Streetu neexistuje mnoho záruk. Jednou konstantou však vždy byl dlouhodobý lepší výkon akciového trhu oproti jiným investičním nástrojům. Akcie nemusí každý rok překonávat ropu, zlato nebo bydlení, ale srovnávací index S&P 500 trvale poskytuje vyšší průměrné roční výnosy než kterákoli jiná třída aktiv.

Potom ale před více než deseti lety debutovaly kryptoměny a obrátily tuto pravdu (že akcie jsou jedním z nejlepších způsobů, jak v průběhu času budovat bohatství) na hlavu. Bitcoin, největší světová kryptoměna podle tržní hodnoty, vzrostl z méně než 1 $ na na více než 64 000 $.

Není to však bitcoin, který by sbíral veškerou pozornost investorů do kryptoměn. Jedná se spíše o digitální měnu založenou na memech Dogecoin (CRYPTO: DOGE).

Dogecoin je bublina, která čeká na prasknutí

Během uplynulého roku se dogecoin zvýšil z přibližně čtvrtiny jednoho centu (0,0025 USD) na až 0,73 USD. Nominálně to nezní jako hodně. Ale na procentuálním základě investoři, kteří drželi alespoň rok, vzrostli až o 27 000 %! Takové pohyby mají tendenci přitahovat další investory.

Problém je v tom, že žádný z katalyzátorů, které pohánějí dogecoiny výše, není hmatatelný ani přesný. Například tweety od CEO Tesly Elona Muska byly primární jiskrou pro Dogecoin. Musk, samozvaný „Dogefather“, povzbudil Dogecoin na svém twitterovém kanálu a zmínil se o této kryptoměně, která se narodila jako vtip. Přemýšlejte o tom, jak směšně to zní: Těžiště investičního potenciálu pro Dogecoin tkví ve tweetech Elona Muska.

Příznivci dogecoinu také často hovoří o svých nízkých transakčních poplatcích a zvýšené adopci. Bohužel ani jedno z toho není přesné nebo zcela pravdivé tvrzení. Dogecoin denně zpracovává přibližně 50 000 transakcí, což je nic ve srovnání se 700 miliony denně u Visy a Mastercardu dohromady. Dále existuje skromných 1300 podniků po celém světě příjmající dogecoin jako přijatelnou formu platby. Neexistuje také nedostatek populárních digitálních měn s transakčními poplatky, které jsou daleko menší než to, co si účtuje Dogecoin. Patří sem Stellar, Ripple, Nano, Ethereum Classic, Bitcoin SV a Dash.

Pamatujete si, jak jedním z hlavních cílů kryptoměn byla decentralizovat síť? S Dogecoinem to také nezískáte. Podle BitInfoCharts vlastní dvě třetiny všech dogecoinů pouze 99 adres.

Inteligentní investoři se nyní soustředí na jiná aktiva namísto dogecoinu

Místo toho, abyste své těžce vydělané peníze vystavili riziku v aktivu, které bylo propagováno tweety a je zahaleno dezinformacemi, možná je čas sledovat nejchytřejší investory do akcií, které mají potenciál změnit hru. Pojďme se podívat na následující titul.

Novavax

Spíše než kupovat dogecoiny poháněné tweety, byli úspěšní manažeři peněz miliardářů zaneprázdněni získáváním akcií biotechnologické společnosti Novavax (NASDAQ: NVAX). Během prvního čtvrtletí společnost Millennium Management  zdvojnásobila svůj stávající podíl ve společnosti Novavax, zatímco společnost Renaissance Technologies Jima Simonsa otevřela pozici téměř 673 000 akcií v hodnotě téměř 122 milionů $.

Humbuk kolem společnosti Novavax má co do činění s vývojem kandidátské vakcíny NVX-CoV2373. Ve rozsáhlé studii fáze 3 ve Velké Británii prokázal přední kandidát na vakcínu Novavax 96,4 % účinnost proti původnímu kmenu COVIDu-19 a stále působivou 86,3 % účinnost proti britské variantě.

I když se tyto údaje zdají být více než dostatečné na to, aby upoutaly pozornost a dostali NVX-CoV2373 před regulační orgány v USA, Velké Británii a Evropě,  tak došlo ke zpoždění. Společnost odsunula plány na podání žádosti o povolení nouzového použití (EUA) ve všech třech oblastech do třetího čtvrtletí a pravděpodobně nebude na plné výrobní kapacitě až do čtvrtého čtvrtletí.

Na druhou stranu, očkovaný svět se nestane přes noc. Navíc to vypadá, jako by mohly být zapotřebí posilovací dávky. Jinými slovy, společnost Novavax možná přišla o nějakou prodejní příležitost, ale koláč je dostatečně velký, aby mohl uživit více hráčů.

Jedná se o společnost bohatou na hotovost, která vypadá, že má lepší než 50-50 šancí dostat zelenou od zdravotních regulačních orgánů. Proto jsou inteligentní investoři nadšeni její nedávnou slevou.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ