dLocal IPO: kdy společnost dLocal vstoupí na burzu a jaký je cenový rozsah akcií DLO?

Dnes se hodně mluví o nadcházejícím IPO společnosti dLocal. Společnost dLocal včera podle informací upřesnila cenové rozpětí akcií, které budou uvedeny na burzu Nasdaq. Očekává se, že dLocal bude veřejně obchodována ve čtvrtek 3. června, tj. dnes.

Poskytovatel přeshraničních plateb pomáhá domácím společnostem dosáhnout na rozvíjející se trhy. Tradiční poplatky za přeshraniční platby se staly kamenem úrazu pro společnosti zaměřené na růst marží. V souladu s tím není překvapením, že společnost dLocal dokázala zaznamenat rychlý růst v tomto globálním hyper-růstovém prostoru.

Současná zákaznická základna společnosti dLocal se totiž stala motorem pro tento primární úpis akcií, po kterém se zdá být silná poptávka. Společnost poskytuje služby především velkým obchodníkům s rozsáhlými aktivitami na rozvíjejících se trzích. Mezi zákazníky patří například společnosti Amazon (NASDAQ:AMZN), Microsoft (NASDAQ:MSFT) a Spotify (NYSE:SPOT). dLocal těmto společnostem ušetří značné částky na poplatcích za konverzi ze zahraničí. Společnost si z každé transakce ukrojí menší podíl, než jaký by zákazníci viděli u tradičních poskytovatelů přeshraničních služeb.

Vzhledem k tomu, že v dnešním světě jsou stále populárnější možnosti nízkých poplatků, je obchodní model společnosti dLocal jedním z těch, na které se investoři nyní zaměřují a které chtějí rozvíjet. Pojďme se podívat na některé podrobnosti o tomto očekávaném IPO, abychom zjistili, proč jsou investoři z tohoto jména momentálně tak nadšení.

IPO společnosti dLocal vzbuzuje značný zájem

V pondělí stanovil klient společnosti Ripple dLocal podle prospektu společnosti rozpětí pro svou nabídku na 16 až 18 dolarů za akcii. Společnost za tuto cenu nabídne 29,4 milionu akcií a při horní hranici rozpětí může získat více než 608 milionů dolarů.

Kromě toho by toto IPO mohlo společnost ocenit až na 5,7 miliardy dolarů. Jaká bude konečná nabídková cena, se teprve uvidí. Zdá se však, že počáteční poptávka po tomto vstupu na burzu je silná. Společnost Fidelity Management & Research chce údajně získat 20 % akcií prodaných v rámci IPO.

Mezi upisovatele transakce patří JPMorgan Chase (NYSE:JPM), Goldman Sachs (NYSE:GS), Citigroup (NYSE:C) a Morgan Stanley (NYSE:MS).

Jak se tato IPO nakonec bude vyvíjet, se teprve uvidí. Je však jasné, že o dLocal je obrovský zájem. Proto bych se nedivil, kdyby se akcie DLO obchodovaly blízko horní hranice svého rozpětí.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ