Nezastavitelná akcie, která vyplácí spolehlivou dividendu a zároveň má smysluplný dlouhodobý růst

Kdo nemá rád dividendy? Ať už chcete získat dodatečný zdroj příjmů, rozšířit své stávající úspory nebo získat větší likviditu pro budování svého portfolia, dividendové akcie vám mohou pomoci dosáhnout všech těchto cílů.

Pokud hledáte špičkovou dividendovou akcii, která by vašemu portfoliu propůjčila dlouhodobý růst a výnosy, ale nemáte čas oddělit zrno od plev, jste na správném místě.

Dnes se podíváme na maloobchodní řetězec, který má konkurenční výhody a vedoucí postavení v oboru, což je nezbytné pro dlouhodobý růst rozvahy a akcií. Může se také pochlubit skvělými výsledky v oblasti vyplácení a zvyšování dividend po mnoho let.

Target

Společnost Target (NYSE:TGT) je dividendovým aristokratem, který na základě aktuálních cen akcií vyplácí výnos 1,2 %, a jen několik let mu chybí k tomu, aby byl korunován dividendovým králem. Mnoho maloobchodních akcií se během událostí na trhu v minulém roce potýkalo s problémy, ale Target mezi ně nepatřil.

Společnost může poděkovat několika katalyzátorům za svou trvalou odolnost, přestože čelí mnoha problémům, které ve stále digitálnějším věku nadále sužují mnoho kamenných značek. Pro začátek, Target byl jedním z mála maloobchodních řetězců, které měly během pandemie status „nezbytného“ obchodu, což znamenalo, že jeho provoz pokračoval bez přerušení i v době největšího uzavření, zatímco ostatní populární maloobchodníci čelili dlouhým uzavírkám.

Kromě toho má společnost široký sortiment základních výrobků, které přitahují stálou poptávku spotřebitelů bez ohledu na stav ekonomiky. Společnost Target je také jedním z mála kamenných maloobchodních prodejců, kteří dokázali vybudovat působivý elektronický obchod a rozšířit tak růst bilance nad rámec svých silných prodejů v obchodech.

Tržby společnosti Target v roce 2020 ve výši 92,4 miliardy dolarů představují oproti tržbám v roce 2019 nárůst o neuvěřitelných 15 miliard dolarů. Vedení společnosti uvedlo, že tento nárůst „byl větší než celkový růst tržeb společnosti za předchozích 11 let“. Společnost Target uvedla, že její celkové tržby vzrostly v roce 2020 o 19 %, zatímco samotné digitální tržby se zvýšily o neuvěřitelných 145 %.

Finanční výsledky společnosti Target za první čtvrtletí roku 2021 byly pokračováním této hvězdné série růstu. Vedení společnosti uvedlo, že její celkové tržby vzrostly v tomto čtvrtletí o téměř 23 % díky 50% nárůstu digitálních tržeb. Kromě toho společnost Target vykázala meziroční nárůst zisku na akcii (EPS) o 643 %.

Akcie společnosti Target vzrostly za posledních 12 měsíců o 86 % a jen v prvním čtvrtletí roku 2021 společnost zvýšila svůj podíl na trhu o neuvěřitelnou 1 miliardu USD. Pokud hledáte nezastavitelnou akcii, která vyplácí spolehlivou dividendu a může vašemu portfoliu propůjčit smysluplný dlouhodobý růst, tak jste na správné adrese.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ