Akcie PaySafe klesají, ale díky své pozici v iGaming je možné je koupit za dobrou cenu

Společnost PaySafe (NYSE:PSFE) je i nadále investory odmítána. Od dokončení reverzní fúze v březnu klesly akcie PSFE o 23 %.

To je z velké části přičítáno únavě z projektů SPAC. Jak mnozí investoři vědí, společnost PaySafe byla jednou z rekordního počtu společností, které v loňském roce vstoupily na burzu prostřednictvím účelové akviziční společnosti (SPAC). 

Některé SPAC jsou však lepší než jiné a PaySafe patří do této kategorie, alespoň na papíře. Říkám to proto, že PaySafe přináší jak příjmy, tak zisky. Mnohé SPAC nedokážou zajistit ani jedno, ani druhé. Ve skutečnosti je PaySafe společnost, která se dříve obchodovala veřejně. 

Bude to podruhé pro investory lepší? Zatím se to nedaří. Společnost PaySafe nabídla své první finanční výsledky 11. května. Čísla byla dobrá, ale akcie PSFE přesto klesly o 23 %. 

Důvodem bylo tehdy to, že výhled tržeb společnosti na letošní rok dopadl pod očekávání. Ale ve skutečnosti tomu tak nebylo. Totiž spodní hranice 480 milionů USD byla pod konsensuálním odhadem, ale společnosti tato čísla vždy uvádějí jako rozpětí. Tak se stalo, že střed rozpětí společnosti PaySafe byl přesně na čísle 488 milionů dolarů, které uvádí agentura Bloomberg.

Pokud na této únavě SPAC něco je, je současný pokles akcií PSFE dobrou příležitostí pro investory typu „kup a drž“. 

Prostor iGamingu a akcie PSFE

Když poprvé uslyšíte slova „zpracovatelé plateb“, možná se vám vybaví společnosti jako PayPal (NASDAQ:PYPL) nebo Square (NYSE:SQ), a to z dobrého důvodu. Tyto dvě společnosti jsou v oblasti fintech dobře zavedené. Obě společnosti se však prozatím drží mimo oblast iGamingu.

To ponechává široké pole působnosti pro společnost PaySafe, která se v této oblasti výrazně prosadila. Společnost má stávající dohody se společnostmi DraftKings (NASDAQ:DKNG), Caesar’s Entertainment (NASDAQ:CZR) a také s Roblox (NYSE:RBLX) a Twitch společnosti Amazon (NASDAQ:AMZN).

Z kryptoměnových trhů se však vyřadily také společnosti PayPal a Square. Nyní jsou označovány za kryptografické „velryby“. 

Mohlo by totéž platit i pro iGaming, který se ve Spojených státech stále normalizuje? Je to pravděpodobné. Skutečné riziko při transakci s iGamingem je poměrně malé. Je to proto, že platby musí být složeny předem. 

Jaká je tedy odměna? Pokud se společnost PaySafe nemýlí, překročí v letošním roce objem transakcí 103 miliard dolarů. Kromě toho, že společnost inkasuje nemalý poplatek za transakce, získává také uživatelské poplatky od iGamingových stránek.

Společnost je v provozu v 15 státech. Toto číslo bude s rostoucím přijetím iGamingu jen růst. Proto společnost předpokládá, že iGaming ve Spojených státech poroste do roku 2025 složenou roční mírou růstu (CAGR) o 52 %.

Spotřebitelé hledají možnosti

Kdybych chtěl PaySafe zmínit, upozornil bych na to, že je na trhu již více než 20 let. To je zhruba stejně dlouho jako PayPal (23 let) a déle než Square (12 let). Přesto je PaySafe mnohem méně zakořeněná v kamenných obchodech než tyto společnosti, ale to by se mohlo změnit.

Společnost PaySafe nedávno zveřejnila výsledky výzkumu, který si nechala zpracovat u společnosti Sapio Research. David Moadel vám přináší některé z hlavních bodů tohoto výzkumu, ale stačí říci, že spotřebitelé přijímají alternativní platební metody. Jedním z důvodů je vnímaná bezpečnost těchto transakcí.

Spotřebitelé sice hledají alternativy, ale mimo oblast iGamingu nemusí mít možnost používat službu PaySafe. Produkty této společnosti nejsou tak široce přijímány jako PayPal nebo Square.

Samozřejmě, že i při tom, co je považováno za prémiové ocenění, je tržní kapitalizace společnosti PaySafe hluboko pod těmito dvěma společnostmi. 

Akcie PSFE vstupují do nákupní zóny 

Právě teď vypadají akcie PSFE jako náročný obchod. Dvacetidenní klouzavý průměr se v březnu propadl pod padesátidenní klouzavý průměr a zatím se z něj nevzpamatoval.

Zároveň akcie v květnu našly podporu kolem 10,37 USD za akcii.

Pokud máte trpělivost a vidíte PaySafe jako dlouhou příležitost na budoucnost iGamingu, zdá se, že je nyní vhodná doba pro vstup do pozice na akcie PSFE. Rozumnou radou by bylo postupovat pomalu, ale věřím, že PaySafe je za současnou cenu vhodné koupit. 

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ