Dolar mírně oslabuje, čeká se na zasedání centrálních bank

Americký dolar dnes mírně oslabuje, investoři čekají na výsledky zasedání centrálních bank ve Spojených státech a eurozóně, která se budou konat tento měsíc. Euro vůči dolaru krátce před 18:00 SELČ ztrácelo zhruba čtvrt procenta a pohybovalo se těsně pod 1,22 USD.

Koncem minulého týdne se dolar dostal pod tlak, protože páteční zpráva o květnové tvorbě pracovních míst ve Spojených státech zaostala za očekáváním. Americká vláda oznámila, že ekonomika USA v květnu vytvořila asi 559.000 nových pracovních míst. Analytici přitom v anketě agentury Reuters předpovídali vznik 650.000 pracovních míst.

Údaje o trhu práce naznačují, že americká centrální banka (Fed) nemá důvod spěchat se zpřísňováním měnové politiky. Fed bude o své měnové politice jednat příští týden v úterý a ve středu. Tento čtvrtek se bude konat zasedání Evropské centrální banky (ECB).

Na devizový trh podle analytiků neměla výraznější vliv víkendová dohoda členů skupiny nejvyspělejších zemí světa G7 na zavedení daně ze zisku globálních firem v minimální výši 15 procent. „Očekávalo se, že se jim nějaké dohody podaří dosáhnout,“ uvedl analytik Bipan Rai ze společnosti CIBC Capital Markets.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ