Koruna k euru dnes stagnovala, k dolaru mírně posílila

Koruna dnes vůči euru stagnovala na 25,44 Kč/EUR. Kolem poledne sice o několik haléřů zpevnila ke 25,40 Kč/EUR, zisky ale neudržela. K dolaru česká měna posílila proti pátečnímu závěru o čtyři haléře na 20,87 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Podle analytika Raiffeisenbank Víta Hradila se koruna v posledních týdnech zdá být stabilizovaná v rozmezí 25,40 až 25,50 koruny za euro, ve kterém se držela i posledních sedm dní. „Koruna je jako přibitá,“ komentoval vývoj Hradil.

Podle analytičky Next Finance Markéty Šichtařové budou pro korunu zásadnější tento týden čísla o spotřebitelské inflaci. Tempo inflace by podle ní mělo ještě víc stoupnout nad tři procenta, dostane se tak ještě výrazněji mimo toleranční meze, které hlídá Česká národní banka. Prohlášení viceguvernéra ČNB Marka Mory potvrzuje její očekávání, že sazby ČNB porostou už v létě. „Dál počítáme s tím, že koruna bude pozvolna posilovat,“ dodala. O vývoji květnové inflace bude Český statistický úřad informovat ve čtvrtek.

Na dnešní sérii dat o květnovém poklesu nezaměstnanosti, dubnovém růstu průmyslu, poklesu stavebnictví či přebytku zahraničního obchodu koruna nereagovala. Klidná zůstala i poté, co vláda odpoledne schválila základní parametry státního rozpočtu na příští rok se schodkem 390 miliard korun.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ