Coinbase je jednou z nejdůležitějších společností pro budoucnost kryptoměn na trhu

Bitcoin (CCC:BTC-USD) slaví 12 let, a proto je lákavé přestat s vyprávěním o divokém západě. Divoké oscilace nám však brání v prosazování tohoto narativu. Přesto je příjemné vědět, že existují společnosti jako Coinbase (NASDAQ:COIN), které nabízejí maják světla pro ty, kteří hledají stabilitu.

Společnost Coinbase provozuje platformu pro směnu, nákup a prodej kryptoměn. Přestože se jedná o burzovní platformu, není závislá na žádné konkrétní minci, protože na svém ekosystému obchoduje s více než 100 kryptoměnami.

Kromě toho jí velké investice do kryptoměnových inovací pomohou zachovat si výhodu včasného hráče.

Takže skutečnost, že její akcie za poslední měsíc klesly o 22 %, pro nás křičí jako příležitost k nákupu, zejména pokud patříte mezi investory, kteří jsou na vážkách ohledně nejlepšího způsobu investování do kryptoměn.

Coinbase chápe potřebu vývoje

Jedním z hlavních problémů, s nimiž se investoři do kryptoměn potýkají, je přirozená volatilita tohoto prostoru. Nemusíte hledat nic jiného než poslední krach na trhu, kdy se ztráty tržní kapitalizace celého sektoru kryptoměn blížily 1 bilionu dolarů.

Důvody nejsou důležité. Podstatné je, že pokud jste nedávno investovali do Bitcoinu nebo Etherea (CCC:ETH-USD), sedíte na značných ztrátách. Nezbývá vám než počkat, až se ceny odrazí ode dna, a pak se rozhodnout, zda svůj podíl prodáte.

Mezitím se investoři na vedlejší koleji ptají, zda existuje nějaký způsob, jak investovat do kryptoměn, aniž by se spálili. No, Coinbase vám v tomto ohledu nabízí zajímavou možnost.

Zisky COIN nejsou korelovány s cenou bitcoinu ani jiných kryptoměn. Spíše souvisejí s objemem transakcí a dalším využitím kryptoměn. Ať už tedy nastane masivní býčí trend, nebo pokles, transakčním poplatkům se obvykle bude dařit v obou těchto obdobích.

Agresivně společnost investuje do diverzifikace své nabídky. Mezi tyto nabídky patří kreditní karty s možností nakupovat za kryptoměny prostřednictvím partnerství se společností Visa (NYSE:V), zajištěné úvěry, prvotřídní makléřský produkt, služby zaměřené na kybernetickou bezpečnost kryptoměn a půjčky či vkladové účty.

To dává smysl. Společnost působí ve velmi konkurenčním odvětví s maržemi ostrými jako břitva. Postupem času, jak se bude zvyšovat konkurence, budou tyto marže klesat.

Prozatím je však Coinbase v boxerském křesle. Návratnost investovaného kapitálu za posledních 12 měsíců činí 48 %. Kromě toho se očekává, že Coinbase letos vygeneruje 8,41 USD normalizovaného zisku na akcii. A s téměř 2 miliardami dolarů v hotovosti jí nechybí prostředky na rozvoj vedlejších aktivit.

Blockchain je všude

Kryptoměny, jako je Bitcoin, jsou uchovatelem hodnoty a prostředkem směny. Bitcoin a další altcoiny v podstatě aspirují na to, aby se staly alternativou k národním měnám. V důsledku toho má blockchain hlavní dopad na odvětví finančních služeb.

Blockchain však daleko přesáhl své počátky v bankovnictví a kryptoměnách a nyní ovlivňuje hned několik průmyslových odvětví. V konečném důsledku jsou možnosti transparentního a ověřitelného registru transakčních dat nekonečné.

Společnost Coinbase může z tohoto pozitivního rozmachu hodně vytěžit. Shromáždila značné podíly v různých kryptoměnových a blockchainových startupech, které vyrábějí inovativní produkty a služby využívající tuto technologii, a její platformu nyní používá 56 milionů ověřených uživatelů.

Ano, existuje nebezpečí, že příjmy nakonec poklesnou a konkurence ve směnárenském byznysu vzroste. Zároveň však Coinbase pracuje na diverzifikaci svých zdrojů příjmů, což pomůže zachovat marži EBITDA.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ