Target a jeho akcie zažívají skvělou současnost a ještě lepší budoucnost. Co se chystá?

Akcie společnosti Target (NYSE:TGT) jsou analytiky poměrně často porovnávány s akciemi konkurenčního amerického maloobchodního řetězce Walmart (NYSE:WMT). A až dosud se něco podobného jevilo jako docela logické. Pod vedením generálního ředitele Briana Cornella se ale Target pustil do své vlastní ligy.

Akcie společnosti Target vzrostly jen za poslední rok o 93 %. Dnes budou otevírat na ceně kolem 226 dolarů.

To představuje tržní kapitalizaci 112,8 miliardy dolarů při tržbách ve výši 93 miliard dolarů ve fiskálním roce 2021. Jak je to vůbec možné? Za první fiskální čtvrtletí roku 2022, které skončilo v dubnu, vzrostly tržby společnosti Target o 23 % a čistý zisk činil 2,1 miliardy dolarů, což je 4,17 dolaru na akcii plně očištěnou.

Společnost Target je přímo vražedná

Akcie TGT získávají růst ze stejného důvodu jako Amazon (NASDAQ:AMZN). Její online prodeje explodují. Dokonce předstihuje Amazon tím, že většinu svých zásilek vyřizuje ještě v den jejich uskutečnění.

Ve zprávě za první čtvrtletí vzrostly online zásilky ve stejný den meziročně o 90 %, přestože 95 % tržeb pochází z prodejen řetězce. I když se pandemie zmírňuje, lidé objednávají online a vyzvedávají si své objednávky na obrubníku.

Vyzvedávání objednávek však není velkou novinkou. Walmart a Kroger (NYSE:KR) tímto způsobem také hodně obchodují, ale Target to posunul o další stupeň výš.

Společnost Target byla na pandemii připravena již několik let předtím, než k ní došlo, a to díky dvěma akvizicím, které Cornell uskutečnil již v roce 2017. Společnost Grand Junction nabízela software pro řízení maloobchodní logistiky a doručování.

Společnost Shipt nabízela služby doručování ve stejný den. V loňském roce společnost Target přidala technologii společnosti Deliv, další platformy pro doručování ve stejný den.

Bližší pohled na akcie TGT

Vzhledem k tomu, že online kupující přestávají pro své nákupy jezdit do obchodů a chtějí je mít u svých dveří, je společnost Target připravena. V Minneapolisu zkouší třídicí centrum, které bude přijímat objednávky vyzvednuté v obchodech a efektivně je nakládat do kamionů. Společnost Target nabízí službu doručení v ten samý den zdarma u objednávek nad 75 USD a zaměřuje se na to, aby byla tato služba zisková. (Může být podpůrný program „Target Prime“ daleko? Takový, který by konkuroval Amazonu.)

Optikou, na kterou jsme se zaměřili nejvíce, byl dodavatelský řetězec společnosti Target, způsob jeho vytváření vlastních obchodních značek s kvalitou rovnající se národním značkám.

To byla první velká Cornellova inovace, která začala v oblasti dětského oblečení se značkou Cat & Jack, ale nyní se rozšiřuje napříč oděvním prostorem se značkami, jako je aktivní oblečení All in Motion. To nyní podle průzkumu společnosti Profitero přechází do potravin, kosmetických výrobků a čisticích prostředků.

Privátní značky společnosti Target nyní představují 27 % výsledků vyhledávání na první stránce v oblasti potravin a nápojů, 21 % v oblasti čisticích prostředků a 17 % v oblasti zdraví a krásy. To znamená, že lze očekávat ještě ziskovější expanzi.

Kroky zahájené za Marka Trittona, nyní generálního ředitele společnosti Bed, Bath & Beyond (NASDAQ:BBBY), byly rozšířeny nástupci, jako byla Jill Sando. Společnost Target má nyní 10 vlastních obchodních značek, z nichž každá dosahuje tržeb přes 1 miliardu USD ročně.

Podtrženo, sečteno

Je výjimečné, že maloobchodní prodejce má kapitalizaci, která je vyšší než tržby. Akcie TGT jsou nyní oceněny s 21% prémií k tržbám společnosti ve fiskálním roce 2021. Naproti tomu Walmart má hodnotu jen 70 % svých tržeb.

Target je však na míle daleko před Walmartem v oblasti privátních značek a zdá se, že větší společnost předstihne i v oblasti dodávek zboží v rámci jednoho dne. Jeho mimořádné ocenění se zdá být plně opodstatněné. Poměr ceny k zisku je stále jen 19, zatímco u Walmartu je to 33, na což je třeba dávat pozor.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ