Ukážeme si 2 skvělé dividendové akcie, které v dnešní době můžete koupit za méně než 50 dolarů

Mnoho společností vám za vlastnictví jejich akcií platí. Většina z nich vám předává peníze každé čtvrtletí. Máme samozřejmě na mysli dividendové akcie.

Možná si myslíte, že tyto akcie budou ze své podstaty stát mnohem více. Jistě, existuje spousta akcií s atraktivními dividendami, které mají vysoké ceny akcií. Existují však výjimky. Zde jsou dvě skvělé dividendové akcie, které můžete koupit za méně než 50 dolarů.

Brookfield Renewable

Při investování do společnosti Brookfield Renewable (NYSE:BEP) (NYSE:BEPC) máte na výběr. Akcie společnosti jsou k dispozici prostřednictvím její komanditní společnosti (LP), která má ticker BEP. V nabídce jsou také akcie korporátní struktury s tickerem BEPC, která nemá některé daňové problémy spojené s LP. Obě akcie odrážejí stejnou základní činnost. Kteroukoli z nich lze v současné době koupit za cenu kolem 40 USD za akcii.

Společnost Brookfield Renewable Partners (LP) vyplácí dividendový výnos ve výši 3 %. To je o něco vyšší než 2,84% výnos společnosti Brookfield Renewable Corporation, ale pouze kvůli rozdílným cenám akcií. Výplata dividendy (nebo distribuce) je u obou akcií naprosto stejná.

Jak už název napovídá, společnost Brookfield Renewable dodává energii z obnovitelných zdrojů. Existuje několik důvodů, proč investovat do akcií obnovitelných zdrojů energie, ale pravděpodobně nejlepším důvodem (a v případě společnosti Brookfield Renewable určitě hlavním) je téměř jistota silného budoucího růstu.

Společnost Brookfield Renewable v současné době provozuje vodní, větrné a solární elektrárny s kapacitou přibližně 21 000 megawattů. Její rozvojové plány však toto množství více než zdvojnásobují s plánovanou kapacitou 27 000 megawattů. Společnost předpokládá, že v dlouhodobém horizontu bude schopna zajistit celkové výnosy ve výši 12 až 15 %. Tento cíl se zdá být dosažitelný.

Enterprise Products Partners

Enterprise Products Partners (NYSE:EPD) je jiný druh energetické akcie než Brookfield Renewable. Je to jedna z nejvýznamnějších energetických společností střední třídy, která provozuje plynovody, zpracovatelská a skladovací zařízení pro zemní plyn, zkapalněný zemní plyn, ropu a petrochemické výrobky.

Při současné ceně EPD si můžete pár akcií pořídit za 50 dolarů. Akcie nabízí mimořádně šťavnatý dividendový výnos 7,4 %. A co víc, EPD zvyšuje dividendu již 22 let po sobě.

Mohla by však fosilní paliva odejít do důchodu? Možná časem ano. EPD by však měla zůstat silná, protože zemní plyn a NGL s nižšími emisemi, spolu s ropou s nižším obsahem síry a petrochemickými produkty, se i nadále těší silné poptávce po celém světě.

Společnost také vidí příležitosti k růstu v oblastech šetrných k životnímu prostředí, jako je vodík a zachycování a ukládání uhlíku. Díky obrovské dividendě a vyhlídkám na růst může EPD během příštího desetiletí zdvojnásobit vaše peníze.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ