4 laciné akcie s potenciálem stát se špičkovými hráči na poli umělé inteligence

Umělou inteligenci neboli AI již využívá mnoho průmyslových odvětví a společností. Mezi různá odvětví, která tuto technologii využívají, patří banky, internetové vyhledávače, výrobci léků, společnost Tesla (NASDAQ:TSLA) a výrobce zemědělských strojů Deere (NYSE:DE). Vzhledem k tomu, že se umělá inteligence ve světě podnikání tak výrazně rozšiřuje, mohou akcie s umělou inteligencí snadno udělat z drobných investorů milionáře.

Stačí se podívat na tržní kapitalizaci některých společností zaměřených na AI. Palantir (NYSE:PLTR) má tržní kapitalizaci 44,5 miliardy dolarů, Schrodinger’s (NASDAQ:SDGR) dosahuje 5 miliard dolarů, C3.ai (NYSE:AI) váží téměř 7 miliard dolarů a tržní kapitalizace společnosti Upstart (NASDAQ:UPST) je 12,5 miliardy dolarů.

Vzhledem k těmto číslům je velmi pravděpodobné, že akcie AI s tržní kapitalizací 500 milionů dolarů a méně během několika let vzrostou o 1 000 % a více. Proto vám přinášíme čtyři akcie s umělou inteligencí, o nichž se domnívám, že právě to mohou dokázat.

  • Predictive Oncology (NASDAQ:POAI)
  • Laix (NYSE:LAIX)
  • Innodata (NASDAQ:INOD)
  • Remark (NASDAQ:MARK)

Predictive Oncology (POAI)

Predictive Oncology „je společnost poskytující služby v oblasti objevování založené na datech a umělé inteligenci, která poskytuje prediktivní modely reakce nádorů na léky“.

Jedna z dceřiných společností Predictive Oncology, TumorGenesis, využívá specifická, vysoce diferencovaná média, v nichž pěstuje buňky rakoviny vaječníků, a databázi 98 různých typů buněk rakoviny vaječníků. Pomocí těchto nástrojů identifikuje specifické typy nádorů a využívá tyto informace k vytvoření léčby šité na míru každé pacientce.

V současné době se společnost TumorGenesis zaměřuje na rakovinu vaječníků a v loňském roce prodala „svá jedinečná média pro kultivaci buněk rakoviny vaječníků … špičkové lékařské univerzitě v oblasti Nové Anglie pro výzkum v oblasti izolace a pěstování buněk rakoviny vaječníků“.

Minulý měsíc společnost TumorGenesis oznámila uzavření aliance se švédskou společností Cellevate AB. Společnost TumorGenesis uvedla, že partneři budou spolupracovat na identifikaci slibných cílů v nádorech, čímž se zlevní a zefektivní vývoj léků proti rakovině.

Další dceřiná společnost Predictive Oncology, Helomics, využívá umělou inteligenci a rozsáhlou databázi nádorů k testování potenciálních léků proti rakovině „mnohem dříve v procesu objevování léků“ než obvykle.

Kromě toho měla společnost Predictive Oncology v roce 2020 tržby ve výši 1,25 milionu dolarů a hrubý zisk 805 000 dolarů. Její tržní kapitalizace činí 70 milionů dolarů.

Laix (LAIX)

Společnost Laix využívá „učitele s umělou inteligencí“, který umožňuje studentům učit se anglicky. Učitel s umělou inteligencí dokáže „slyšet, rozumět, komunikovat s našimi uživateli a vyhodnocovat jejich výkony“, uvedla společnost.

Začátkem letošního roku reportér serveru InvestorPlace William White poznamenal, že Laix se snaží zefektivnit výuku. Pokud totiž produkt společnosti dokáže efektivně učit studenty, ušetří vládám, rodičům a daňovým poplatníkům na celém světě spoustu peněz.

V prvním čtvrtletí činil čistý zisk společnosti Laix 1,9 milionu dolarů, tedy 12,2 milionu RMB, oproti čisté ztrátě 34,7 milionu RMB ve stejném období o rok dříve. Tato zpráva způsobila, že akcie společnosti LAIX prudce vzrostly.

Innodata (INOD)

Po ranním otevření na ceně 6,30 USD se akcie společnosti Innodata pohybují mírně nad obvyklou hranicí 5 USD pro haléřové akcie. Protože však její tržní kapitalizace činí poměrně nízkých 170 milionů dolarů a její produkty mě zaujaly, rozhodl jsem se ji zařadit do tohoto článku.

Společnost Innodata vyvíjí „syntetická data“, která simulují skutečná data, pro použití společnostmi s umělou inteligencí. Společnost uvádí, že její produkt „rychle získává a vytváří syntetická data v široké škále typů dokumentů a jazyků“. Uvádí také, že její data jsou velmi přesná a snižují zkreslení.

Společnost Innodata nedávno oznámila, že získala smlouvu se špičkovou společností zabývající se automatizací robotických procesů, aby jí pomohla s vytvořením „vysoce výkonných modelů AI neboli inteligentních softwarových botů, kteří mohou pracovat s celou řadou finančních dokumentů v pěti jazycích“.

V roce 2020 dosáhly tržby společnosti Innodata 58,24 milionu USD, což je nárůst oproti 55,86 milionu USD v roce 2019. Dále se její provozní výnosy zvýšily na 1,18 milionu USD v roce 2020 z -477 000 USD v roce 2019.

Remark (MARK)

Jak jsem uvedl ve sloupku z 29. června 2020, kamery pro rozpoznávání obličejů společnosti Remark by mohly pomoci při vymáhání práva, zatímco „školy v Číně využívají technologii společnosti Remark k rychlému zajištění toho, že každé dítě, které má být ve škole, tam skutečně je.“ A co víc, tuto technologii by mohla využít i řada dalších subjektů, například velké továrny, aby zajistily přítomnost všech svých zaměstnanců. A spotřebitelé mohou systémy společnosti Remark využít ke kontrole délky front v místních obchodech. V neposlední řadě společnost vyvinula systém, který dlouhodobě snižuje spotřebu energie až o 50 %.

Jako bonus Remark očekává, že brzy získá značnou likviditu prodejem svého podílu v telezdravotní společnosti Sharecare, která se má stát veřejně obchodovatelnou díky fúzi se společností Falcon Capital Acquisition Corp (NASDAQ:FCAC), SPAC (special purpose acquisition company). V únoru byla společnost Sharecare v důsledku fúze oceněna na 3,9 miliardy dolarů. V srpnu loňského roku společnost Remark oznámila, že vlastní 4,5% podíl ve společnosti Sharecare.

Ve svém posledním konferenčním hovoru k výsledkům společnost Remark uvedla, že je připravena získat smlouvu s provozovatelem „inteligentní dopravní dálnice“ v Číně, který bude používat systém společnosti Remark k monitorování svých silnic. Společnost Remark také poskytuje „produkty umělé inteligence“ špičkové společnosti v oblasti letovisek pro zimní olympijské hry v roce 2022 a tvrdí, že má dobré předpoklady těžit z infrastrukturního plánu prezidenta Joea Bidena.

V prvním čtvrtletí se nejvyšší zisk společnosti Remark vyšplhal na 4,4 milionu dolarů oproti 400 tisícům dolarů ve stejném období o rok dříve.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ