Nadcházející IPO společnosti Monday.com: všechny informace, které potřebujete vědět

Společnost Monday.com, která provozuje platformu pro podnikový vývoj, plánuje tento týden zahájit IPO. Tato transakce pravděpodobně vzbudí velkou pozornost Wall Street. Společnost očekává, že získá téměř 500 milionů dolarů při ceně v rozmezí 125 až 140 dolarů, což by znamenalo tržní kapitalizaci 6,8 miliardy dolarů.Pro účely nabídky se společnosti Salesforce Venture a Zoom Technologies (ZM) dohodly na nákupu akcií Monday.com v hodnotě 150 milionů dolarů prostřednictvím soukromého upisování.

IPO je naplánováno na čtvrtek a akcie budou kótovány na burze NASDAQ. Mezi hlavní upisovatele patří Goldman Sachs (GS), J.P. Morgan (JPM), Allen & Company a Jefferies (JEF).

Počátky společnosti Monday.com sahají do roku 2010. Software byl původně interním vývojovým nástrojem společnosti Wix.com (WIX), která sídlí v Izraeli. O několik let později se Monday.com oddělil a získal kapitál ve výši 1,5 milionu dolarů.

Od té doby společnost s kapitálem nakládá velmi efektivně. Ze svých investičních možností použila pouze asi 121 milionů dolarů. Všimněte si, že společnost dokázala vygenerovat 2 dolary ARR (Annual Recurring Revenue) na každý 1 dolar použitého kapitálu.

Základní informace o společnosti

Vývoj aplikací na zakázku je pro společnosti složitý a nákladný. Nezřídka se stává, že projekty nepřinášejí očekávané výsledky.  Mezi výzvy patří mimo jiné hledání technických talentů, integrace se staršími systémy a agilita při vývoji.

Aby se tyto problémy pomohlo řešit, objevil se nový typ technologie, nazývaný low-code nebo no-code. Společnost Monday.com je jedním z průkopníků této technologie.

Low-code nebo no-code umožňuje programování pomocí přetahování a pouštění a jednoduchých příkazů. Jinými slovy, člověk nemusí být technicky zdatný, aby mohl vytvářet aplikace. Místo toho tento typ programování vyžaduje dovednosti v oblasti nastavení pracovních postupů a testování.

Výsledkem je, že Monday.com je v podstatě něco mezi programováním na zakázku a hotovým softwarem. Pomocí technologie Monday.com může společnost získat silnou návratnost investic (ROI) rychleji a s menším rizikem.

Jádrem technologie Monday je operační systém Work OS.  Má nespočet různých komponent a integrací, stejně jako vestavěnou databázi a dynamické widgety pro vytváření interaktivních ovládacích panelů.

Růst společnosti Monday.com je impozantní. Od roku 2019 do roku 2020 příjmy vystřelily ze 78,1 milionu dolarů na 161,1 milionu dolarů. Pokud jde o první čtvrtletí, příjmy se meziročně zvýšily z 31,9 milionu na 59 milionů dolarů.

Společnost se může pochlubit 127 974 zákazníky, kteří pokrývají více než 200 odvětví a 190 zemí. Získává také oblibu u podnikových zákazníků (těch, kteří generují ARR vyšší než 50 000 USD), jejichž počet se za poslední rok zvýšil ze 76 na 264.

Současně Monday.com vykazuje značné čisté ztráty, jako je tomu u mnoha technologických společností v počáteční fázi.  Za rok 2020 dosáhly čisté ztráty 152,2 milionu dolarů.

Podtrženo a sečteno

Společnost Monday.com jistě těží z některých významných trendů. Například podle výzkumu společnosti IDC (International Data Corporation) se odhaduje, že v letech 2020 až 2023 bude přibližně 65 % celosvětového HDP (hrubého domácího produktu) digitalizováno. To znamená, že většina produktů a služeb bude založena na digitálním modelu poskytování nebo bude vyžadovat digitální rozšíření. V důsledku toho se očekává, že společnosti vynaloží na nové technologie přibližně 6,8 miliardy USD.

Do roku 2024 se očekává, že oslovitelný trh Monday.com dosáhne hodnoty 87,6 miliardy USD.

To nutně neznamená, že by investoři měli spěchat s nákupem IPO. Jak jsme letos viděli u jiných akcií, může dojít k počátečnímu nárůstu, ale zisky se mohou rychle vytratit. Trpělivým vyčkáváním před investicí tak mohou investoři nakonec získat lepší hodnotu této nabídky.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ