3 dividendové akcie, které zaznamenaly rekordní rok, ale to nejlepší ještě mají před sebou

Investoři často kupují akcie vyplácející dividendy kvůli příjmům, které přinášejí, i když vědí, že cena akcií nemusí být zhodnocena stejně jako u růstově orientovaných společností.

Když se však podaří zkombinovat rekordní finanční výsledky, výrazný nárůst hodnoty akcií a více než skromnou dividendu, jedná se o investiční trojkombinaci, kterou není radno ignorovat. Níže uvádíme tři akcie, které dosáhly všech tří cílů a zdají se být připraveny pokračovat ve výkonnosti i nadále.

Franklin Resources

Společnosti Franklin Resources (NYSE:BEN) neškodí, že se stále nacházíme uprostřed býčího trhu, protože tomuto poskytovateli finančních služeb se daří zejména na rostoucích trzích. To se rozhodně projevilo ve výsledcích hospodaření za druhé fiskální čtvrtletí, kdy tržby vzrostly o 58 % oproti předchozímu roku a čistý zisk se téměř zčtyřnásobil, protože se nadále projevují výhody akvizice společnosti Legg Mason z loňského léta.

Přesto její portfolio alternativních aktiv, které zahrnuje nemovitosti, alternativní úvěry a obchody se zajištěnými fondy, pomohlo dosáhnout rekordního čistého přílivu 2,9 miliardy dolarů, což je téměř dvojnásobek částky, kterou realizovala v loňském roce.

To pomohlo k tomu, že akcie Franklin Resources za poslední rok posílily o 68,5 %, přičemž většina zisků připadá na rok 2021. Pandemie v loňském roce poškodila výkonnost tohoto správce aktiv, protože z účtů byly stahovány peníze. Zaznamenal téměř 62 miliard dolarů čistého dlouhodobého odlivu, ale přidání respektovaného podniku Legg Mason mu poskytuje nové, strategicky důležité možnosti.

S roční dividendou ve výši 1,12 USD na akcii, která přináší výnos 3,2 %, mají investoři dobrý důvod věřit, že společnost Franklin Resources může pokračovat v cestě vzhůru, na které se v současnosti nachází.

Advance Auto Parts

Akcie společnosti Advance Auto Parts (NYSE:AAP), která se zabývá prodejem náhradních dílů pro automobily, nedávno dosáhly historického maxima a pokračují tak v prudkém pochodu vzhůru, který začal před více než rokem. Nyní se začíná zrychlovat její růst a je dobrý důvod se domnívat, že se v dohledné době nezastaví.

Navzdory pandemii ceny nových automobilů výrazně překonávají růst inflace a podle společnosti J.D. Power vzrostly o 8 % na 37 200 USD. To také pomohlo zvednout ceny ojetých vozů, což znamená, že majitelé vozidel, kteří přemýšlejí o výměně svého starého vozu za nový nebo ojetý, si to ještě rozmyslí. Možná je jen vyjde levněji opravit to, které mají.

To se promítlo do výsledků společnosti Advance Auto Parts za první čtvrtletí, které byly pro tohoto maloobchodníka rekordní. Prezident a generální ředitel Tom Greco uvedl, že silné trendy v oboru pomohly dosáhnout „rekordního růstu tržeb v celém našem podnikání, protože se na společnost Advance obraceli jak kutilové, tak profesionální zákazníci, kteří potřebovali automobil.“

Ještě vyšší tržby by mohl přinést nedostatek počítačových čipů, který se projevuje v celém polovodičovém průmyslu a proniká téměř do všech ostatních odvětví. Výrobci automobilů odstavují výrobní linky, což znamená méně automobilů na prodejních plochách a to by mohlo způsobit další růst cen nových i ojetých automobilů.

Společnost Advance Auto Parts vyplácí dividendu ve výši 4 USD na akcii, která vypadá stejně solidně jako kdykoli předtím a v současné době vynáší 2,1 % ročně.

Simon Property Group

Provozovatel nákupních center Simon Property Group (NYSE:SPG) je pravděpodobně nejrizikovější investicí ze všech tří, protože se pouští do nové oblasti, kterou vyzkoušel jen málokdo: je pronajímatelem i nájemcem, protože vlastní nákupní centra a některé z dříve zkrachovalých maloobchodníků, kteří je obývají.

Simon Property Group a její stálý partner v těchto obchodech, společnost Authentic Brands Group, si vybrali vhodnou dobu pro vstup do tohoto byznysu. Maloobchodníci se dostávají z těžké krize, do které je uvrhla pandemie, a jejich portfolio nemovitostí společnosti Simon přináší výsledky, které vcelku předčí očekávání.

Skupina problémových podniků překonala plán tržeb o více než 135 milionů dolarů a plán hrubé marže o více než 75 milionů dolarů, přičemž dokonce i řetězec obchodních domů J.C. Penney hospodařil nad plán.

Být na obou stranách transakce však může být v případě poklesu trhu náročné, protože dopady recese by se mohly znásobit. Naštěstí Simon provozuje špičková nákupní centra třídy A, která se obvykle drží lépe než jejich vrstevníci třídy B a C a tento nový podnik je stále jen malou částí jeho celkových aktivit.

To naznačuje, že dividenda společnosti Simon ve výši 5,20 USD na akcii s výnosem 3,9 % pravděpodobně není ohrožena a stále by měla těžit z oživení maloobchodu. I když se může jednat o riskantní volbu, odměna za ni může stát za to.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ