Investoři do společnosti Tesla mají medvědí náladu kvůli třem novým katalyzátorům

Zdá se, že akcie společnosti Tesla (TSLA) ztrácejí dynamiku, a to velmi rychle. Od obchodování na historickém maximu 900 USD za akcii na začátku tohoto roku ztratily akcie TSLA v krátké době přibližně třetinu své hodnoty.

K tomuto poklesu přispělo několik katalyzátorů. Tři z posledních katalyzátorů, které investory zaujaly, jsou zrušení projektu Plaid Plus, odchod několika vrcholových manažerů a hrozba ze strany Anonymous.

Zrušení služby Plaid+

Jedním z nejzajímavějších odhalení produktů v nedávné historii společnosti Tesla bylo vozidlo Plaid Plus. Údajné specifikace tohoto vozidla jsou neuvěřitelné. Slovo „údajný“ je podstatné, protože tento vůz byl zrušen přibližně stejně rychle, jako byl oznámen, a to generálním ředitelem Elonem Muskem prostřednictvím nedávného tweetu. V tweetu Musk tvrdil, že vylepšený vůz byl zrušen, protože základní „Plaid je prostě tak dobrý“.

Podporovatelé Tesly poznamenávají, že Tesla zřejmě nyní konsoliduje své zaměření, protože dělala příliš mnoho věcí najednou. Tím, že Tesla vydá jeden vůz namísto očekávaných dvou, může potenciálně získat větší část trhu s výkonnými elektromobily vyšší třídy, než kdyby prostě vydala jeden vůz bez vyzdvihování druhého.

To sice může být pravda, ale tento náhlý tweet vypadá jako amatérský tah. Investoři mohou od jedné z nejbohatších a nejvlivnějších osob v USA očekávat více.

Kromě toho se v Plaid Plus objevily nové bateriové články 4680, které měly být budoucností vysoce výkonných modelových řad společnosti, stejně jako jejích nákladních vozů Semi. Někteří investoři zpochybňují, zda jsou tyto baterie vůbec reálné a dostupné již nyní (nebo v dohledné době). Mnozí investoři si vzpomínají na horké chvilky, do kterých se dostala společnost QuantumScape (QS) s prodejci krátkých pozic kvůli údajné technologii polovodičových baterií.

Odchody vedoucích pracovníků

Tesla v poslední době zaznamenala řadu odchodů vedoucích pracovníků.

Klíčový je odchod dlouholetého prezidenta automobilky Tesla pro nákladní dopravu Jeroma Guillena, který skončil 3. června. Byl zodpovědný za uvedení modelu Tesla Semi do výroby – právě toho vozidla, které mělo být poháněno baterií 4680. Pan Guillen byl jako jeden z nejdéle sloužících vedoucích pracovníků společnosti Tesla považován za jednoho ze čtyř nejlepších manažerů společnosti.

V pondělí bylo navíc oznámeno, že společnost Tesla opustil RJ Johnson, vedoucí energetických operací. O tomto kroku se hovořilo již v minulosti, ale jeho odchod byl oznámen teprve nedávno, což vyvolává obavy, že se společnost možná snaží tyto odchody vedoucích pracovníků utajit.

Kromě toho Tesla přišla o dalšího vrcholového manažera nového berlínského závodu společnosti, který je v současné době ve výstavbě. Dne 5. června bylo oznámeno, že pan Jost opustil automobilku minulý měsíc. Proč odešel, není jisté, ale jeho odchod přispívá ke vzniku znepokojivého vzorce.

Anonymous odkázali Muskovi: Očekávejte nás

Mrazivé video, které zveřejnilo údajně populární hnutí Anonymous, upozornilo na některé z katalyzátorů, na které poukazuje tento článek. Video se však zaměřuje spíše na pocity některých drobných investorů, že Elon Musk nebere ohledy na ty, kteří do něj vložili svou důvěru.

I když se zdá, že toto video zveřejnila skupina dvojníků, zdá se, že Elon Musk svými tweety na téma kryptoměn a dalších témat vyvolává hněv určité skupiny investorů. Tweety Elona Muska hýbou trhy a zdá se, že Anonymous, respektive skupina, která se Anonymous skutečně podobá, jeho tweety neocení. Bude zajímavé sledovat, jak to dopadne.

Co říkají analytici o akciích TSLA

Podle konsensu hodnocení analytiků TipRanks vychází akcie TSLA jako Hold. Z 23 hodnocení analytiků je 10 doporučení koupit, 7 doporučení držet a 6 doporučení prodat.

Pokud jde o cílové ceny, průměrná cílová cena analytiků pro akcie Tesla je 640,29 USD. Cílové ceny analytiků se pohybují od nejnižší 67,00 USD za akcii po nejvyšší 1 080,00 USD za akcii.

Závěr

V současné době je důvod být vůči akciím Tesla vyloženě medvědí. Společnost Tesla může být bublinou v technologické oblasti.

Býci společnosti Tesla mohou najít útěchu v tom, co se dnes jeví jako slušná růstová čísla. S tím, jak sektor dozrává, by se však růst a uměle vysoké marže mohly výrazně snížit.

V souladu s tím mohou investoři právě teď věnovat větší pozornost cílové ceně 67 USD než cílové ceně 1 080 USD. Existuje totiž důvod, proč se názory analytiků na akcie TSLA tak razantně rozcházejí. Z výše vysvětlených důvodů se zdá, že cílová cena 67 USD je v současné době založena na mnohem více zakořeněné realitě než cílová cena 1 080 USD.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ