Maloobchodní prodejce módních produktů společnost Farfetch kombinuje luxus a ziskovost

Britský prodejce módních produktů Farfetch (FTCH) se označuje za světovou jedničku v oblasti luxusního zboží. To je velké tvrzení, ale Farfetch to může doložit čísly.

Skeptici společnosti Farfetch možná uznávají posun směrem k elektronickému obchodování v důsledku pandemie Covid-19 a zároveň pochybují o tom, zda může být luxusní zboží silným prodejcem v době finančních potíží.

To je jistě oprávněná obava. Kromě toho by se medvědům naklonění investoři mohli zajímat o to, jak Farfetch vyvíjí svou platformu elektronického obchodu, aby vyhovovala potřebám svých značek a zákazníků.

Těžké otázky vyžadují přímé odpovědi – ale po úspěšném čtvrtletí tohoto lídra v oblasti internetového obchodu se býčí teze nemusí zdát příliš přitažená za vlasy.

Rychlý pohled na akcie FTCH

V souvislosti s akciemi FTCH existuje několik červených vlajek.

Za prvé, akcie má pětiletou měsíční beta hodnotu 3,31. To znamená, že akcie FTCH měly v minulosti tendenci pohybovat se třikrát rychleji než index S&P 500.

Kromě toho má FTCH široké rozpětí, což naznačuje velký pohyb. Rozsah 52 týdnů akcie je 14,07 až 73,87 USD.

Jinými slovy, jedná se o velmi volatilní akcii, takže by investoři měli udržovat velikost svých pozic na mírné úrovni.

Další červenou vlajkou je, že Farfetch má za posledních 12 měsíců zisk na akcii (EPS) -9,77 USD. To je číslo, které akcionáři určitě budou chtít v blízké budoucnosti vidět v kladných číslech.

Na druhou stranu tento údaj měří uplynulý rok; při pohledu na kratší časové období vypadají údaje mnohem lépe.

Přehoupnutí k ziskovosti

Výše zmíněný záporný zisk na akcii skrývá důležitou skutečnost: Farfetch letos provedl náhlý, ale povzbudivý obrat k ziskovosti.

Přesně tak: po ztrátovém hospodaření společnost Farfetch rozbila medvědí párty tím, že v prvním čtvrtletí roku 2021 vykázala zisk.

Zakladatel, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Farfetch José Neves poukázal na to, že globální luxusní průmysl má hodnotu téměř 300 miliard dolarů – a dal jasně najevo, že jeho společnost je připravena zvýšit svou přítomnost na tomto lukrativním trhu.

Výsledky jsou k dispozici a jsou nepopiratelné. Za první čtvrtletí roku 2021 vykázala společnost Farfetch tržby ve výši 485 milionů dolarů, což představuje meziroční nárůst o neuvěřitelných 46 %. Je zřejmé, že zákazníci jsou připraveni a schopni upřednostňovat luxus v době globálního ekonomického oživení. Působivé je, že čtvrtletní hrubá hodnota zboží (GMV) společnosti Farfetch vzrostla meziročně o 50 % na 916 milionů dolarů.

A tady je převratná zpráva: Zisk společnosti Farfetch za první čtvrtletí po zdanění ve výši 517 milionů dolarů signalizuje nejen ziskovost, ale i příběh o návratu, který je nepopiratelný.

Výhodná koupě

Akcie FTCH se ani zdaleka neblíží svému 52týdennímu maximu 73,87 USD. Znamená to, že se společnost skutečně nachází v problémech? Ne nutně. Jistě, Farfetch je nyní ziskový podnik, ale může nějakou dobu trvat, než to trh ocení a započítá do ceny akcií.

Někdy trhy zabřednou do minulosti – to však nemusí být nutně špatně, protože to může vytvořit prvotřídní nákupní příležitost.

Zatímco někteří investoři se zabývají rozčilováním nad méně ziskovými čtvrtletími společnosti Farfetch, obchodníci orientovaní na budoucnost mohou využít nesouladu mezi cenou akcií a skutečnou hodnotou společnosti.

Někteří investoři jsou také stále otřeseni z výbuchu společnosti Archegos Capital. Začátkem tohoto roku držel Archegos velký podíl ve FTCH a dalších akciích, ale musel se zbavit svých nadměrně zadlužených pozic tím, že prodal obrovské množství svých podílů – včetně akcií Farfetch. Z velké části v důsledku ságy Archegos klesla cena akcií FTCH za necelé dva měsíce zhruba o 50 %.

To není vina společnosti Farfetch, ale investorská komunita se přesto rozhodla akcie potrestat. Časem by se trh mohl vzpamatovat a odměnit věrné akcionáře nadstandardními výnosy.

Co na to Wall Street?

Podle konsensu analytických hodnocení TipRanks je FTCH na základě 6 hodnocení „Koupit“ a 2 „Držet“ na stupni „Silná koupě“. Průměrná cílová cena analytiků FTCH je 60,63 USD, což znamená 27,62% potenciál růstu.

Závěr

Nestane se to přes noc, ale prach se usadí a obchodníci pravděpodobně nakonec uznají rychle se zlepšující finanční výsledky společnosti Farfetch.

Až se tak stane, cena akcií FTCH by se měla odrazit ode dna – a investoři si budou moci dopřát luxus v podobě sklizně svých zisků.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ