Pohonné hmoty dál zdražují, cena nafty se po déle než roce vrátila nad 30 Kč

Pohonné hmoty v Česku dál zdražují. Cena nafty se přehoupla přes 30 korun, kde byla naposledy loni v půlce března. Aktuálně litr řidiči tankují za 30,13 Kč, před týdnem byl o 21 haléřů levnější. Nejprodávanější benzin Natural 95 ve středu čerpací stanice prodávaly v průměru za 32,29 Kč/l, za tuto cenu ji motoristé kupovali naposledy loni koncem ledna. Za poslední týden benzin zdražil o 13 haléřů. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.

Benzin je nyní o 5,83 koruny na litru dražší než před rokem. Za naftu motoristé loni začátkem června platili o 3,90 Kč na litru méně. Pohonné hmoty postupně zdražují od poloviny letošního ledna, kdy stál litr Naturalu 95 méně než 28 korun a nafty kolem 27,20 Kč.

Nejlevnější paliva natankují řidiči v Ústeckém kraji, kde je litr benzinu v průměru za 31,90 Kč. Za méně než 32 korun lze benzin pořídit ještě v Moravskoslezském kraji. Také nafta vyjde v Ústeckém kraji nejlevněji v republice, tamní pumpy ji prodávají průměrně za 29,74 Kč. Naopak nejdražší paliva nabízejí čerpací stanice v Praze, kde litr benzinu stojí průměrně 32,97 Kč. Nafta se v hlavním městě tankuje za 30,82 Kč za litr.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ