Pro trpělivé investory se rýsuje příležitost k průlomu u společnosti Cloudera

Akcie společnosti Cloudera (NYSE:CLDR) se čas od času dostávají do volného pádu, a to i přes slušný příběh. V minulosti se odvážlivcům dostalo za jejich úsilí dobré odměny. Příležitosti k zisku plynou z podstupování rizika. Předpoklad pro akcie CLDR je v tomto postpandemickém trendu hyperrychlé digitalizace solidní.

Společnosti všude šíleně spěchají, aby své systémy uvedly do provozu. Všichni ti, kteří se zaváděním technologií otáleli, je nyní v panice dohánějí. Ti, kteří již byli na palubě, udělali další krok vpřed. V důsledku toho podniky generují obrovské množství informací a potřebují služby společnosti Cloudera.

Nový způsob podnikání spočívá v příjmech z předplatného. Nejedná se o novou společnost, která by se snažila prosadit. Zabývají se tím již 14 let. Vedení společnosti za čtyři roky více než zdvojnásobilo své příjmy. Stále nejsou ziskoví, ale čistý příjem je nyní 2,5krát zdravější. Dokud bude růst pokračovat, ziskovost přijde později. Důležitý je pokrok a oni jdou správným směrem. Současné prostředí je příznivější k tomu, aby toho dosáhli příště.

Akcie CLDR bojují s mocnými nepřáteli

Jejich konkurence je silná, ale oni se s tímto úkolem vyrovnají. Již několik let bojují s giganty, jako jsou Oracle (NYSE:ORCL) a Microsoft (NASDAQ:MSFT). Nyní se na trhu objevila řada nových účastníků, kteří jsou malí a hbití, jako například společnost Palantir (NYSE:PLTR). Vzhledem k tomu, co jsme si řekli dříve o digitalizační panice, má většina z nich prostor k prosperitě. Bude několik poražených, ale tento mezi ně pravděpodobně nepatří. Vsadím se, že v příštích 18 měsících budou mít ještě lepší pozici.

O příležitosti k nákupu akcií CLDR jsem psal již v roce 2019. Ačkoli jsem nezachytil samotné dno, trpěliví investoři získali do prosince loňského roku 90% nárůst. Bohužel o tři měsíce později se již propadly o 40 %. Stále se pokouší o základnu, takže ještě není úplně z nejhoršího venku.

CLDR vypadá, že vytvořila dvojité dno, které má stanovit spodní hranici této korekce. Bude však potřebovat i pomoc celkových trhů. Indexy jsou na historických maximech nebo v jejich blízkosti, takže jsou zranitelné. Nebude stačit mnoho, aby došlo ke krátkému panickému celosystémovému výprodeji. To by mohlo způsobit, že tyto akcie ztratí svou nedávnou podporu. V takovém případě by CLDR mohla znovu otestovat říjnová minima.

Pointa je, že investoři budou potřebovat trpělivost a umírněnost, aby s ní byli úspěšní. To znamená mít odvahu nakupovat ji při poklesech, ale zaujímat částečné pozice. Nová mantra investování v těchto dnech je poněkud váhavá. Krátkodobé dění řídí více obchodníků než investorů. To sice nemění dlouhodobé vyhlídky společností, ale vytváří to krátkodobé problémy.

Z technického hlediska graf akcií CLDR postupuje z korekce v roce 2019. Od tohoto dna vystoupala o 150 %, ale poté ji pandemický pád v roce 2020 stáhl zpět na základ. Naštěstí se do toho vložili kupci a před ukončením této rally v únoru ji vyhnali o 300 % nahoru. Po cestě poklesy vytvořily vyšší minima, takže si navzdory svým potížím udržuje konstruktivní trend.

CLDR v posledních třech měsících konsolidoval. Pak minulý týden býci přešli do startovacího režimu a při události týkající se zisků ji vyhnali o 20 %. I když mám radost za ty, kteří akcie vlastní, akce není ideální. Nyní se musí vypořádat s masivním otevřeným gapem níže a to je velká slabina, dokud se nevyplní. Ne každý gap se musí uzavřít, ale tento je dostatečně velký na to, aby se tak pravděpodobně stalo.

Akcie CLDR a trh

Nezapomeňte, že akcie se neobchodují ve vakuu. Musejí se pohybovat v závěsu za trhem. Existují důvody, proč očekávat korekci indexů z historických maxim. Zejména to, že se v ekonomických zprávách začíná projevovat inflace. Všichni víme, že věci jsou nyní drahé, ale údaje začínají souhlasit. Tento týden se dočkáme mnoha takových zpráv a ty by mohly způsobit výprodeje. Je možné, že Fed bude muset urychlit termín snižování sazeb dříve než později. Až k této události dojde, akcie utrpí neúspěch.

Wall Street prošla nejtěžšími zkouškami v loňském roce. Jednalo se o extrémy a situace, které se vyskytnou jednou za život. Zároveň se však těšila největšímu větru v zádech v historii. A ty se také ještě nějakou dobu nevrátí. FOMO je silným motivátorem a vyčkat na lepší vstupní bod bude vyžadovat velkou zdrženlivost. Jsem přesvědčen, že v příštích několika měsících budu mít příležitost dostat se do longu na nižší úrovni.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ