Prodeje společnosti Tesla v Číně se snaží odrazit od dubnového propadu

Podle Čínské asociace osobních automobilů prodeje společnosti Tesla v Číně v květnu oproti předchozímu měsíci vzrostly, ale nepodařilo se jim dosáhnout úrovně z března.

Podle údajů zveřejněných v úterý pozdě večer prodala Tesla v květnu 33 463 elektromobilů, což je o 29 % více než v dubnu (25 845 kusů). Toto číslo stále nedosahuje březnových 35 478 prodaných vozů.

Oživení prodejů přichází navzdory rostoucímu negativnímu tisku a regulačnímu dohledu nad společností Tesla kvůli zprávám zákazníků o poruchách brzd. Automobilový průmysl také omezil výrobu kvůli celosvětovému nedostatku čipů.

Akcie společnosti Tesla během nočního obchodování v New Yorku klesly o 0,25 %. Za celý letošní rok se akcie propadly o něco více než 14 %.

V květnu Tesla dodala ze své šanghajské továrny 11 527 vozů, což je méně než 14 174 vozů vykázaných za duben, jak ukázaly údaje asociace osobních automobilů. Údaje za březen nebyly k dispozici.

Celkový prodej čistě elektrických vozů se oproti předchozímu roku více než zdvojnásobil a v květnu vzrostl o 186 % na 162 000 kusů, uvedlo sdružení. Někteří představitelé čínského automobilového průmyslu zpochybnili přesnost údajů sdružení.

Zatímco vozy Tesla patří mezi 10 nejprodávanějších vozů na novou energii v Číně, zpráva uvádí, že v květnu se dařilo i místním začínajícím firmám, jako je Nio. Mezi nová energetická vozidla patří automobily s hybridním pohonem.

Zpráva uvádí, že téměř polovina, tj. 48 %, prodejů nových energetických vozidel z hlavních společných podniků se zahraničními značkami připadá na Volkswagen.

Zpráva však uvádí, že luxusní elektromobily značek Mercedes Benz, BMW a Audi zatím nezaznamenaly výraznější nárůst nákupů zákazníků.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ