Společnost Ocugen se za poslední rok stala úspěšnou akcií s ohromujícím výnosem 3 830 %

Společnost se proslavila poté, co se stala výhradním americkým distribučním partnerem indického výrobce vakcíny proti koronavirům Bharat Biotech. V klinických studiích prokázala vakcína proti koronavirům Covaxin společnosti Bharat Biotech 78% účinnost proti viru COVID-19, má dobré výsledky v oblasti bezpečnosti a lze ji skladovat po dobu tří měsíců při pokojové teplotě.

Vakcína Covaxin byla od té doby schválena regulačními orgány ve více než 13 zemích a doposud bylo dodáno 300 milionů dávek. Společnost Ocugen se snaží podílet na tomto úspěchu dovozem vakcíny z Indie. Může tento úspěch přinést investorům bohatství? Nebo jsou akcie velmi nadhodnocené?

Může se to podařit?

Společnost Ocugen se od března snaží v USA prodat 100 milionů dávek vakcíny Covaxin. Je na nejlepší cestě předložit v červnu americkému Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv povolení k mimořádnému použití vakcíny (EUA). Poté bude trvat přibližně jeden až dva měsíce, než agentura zváží její schválení. Podle licenční smlouvy bude společnost Ocugen dostávat 45 % zisku z prodeje vakcíny v USA a Kanadě.

Investoři v podstatě sázejí na pomyslnou hodnotu dohody mezi společnostmi Bharat Biotech a Ocugen. Situace nevypadá dobře. Předpokládané datum uvedení Covaxinu na trh se shoduje s blížícím se ukončením očkovacích programů v zemi. Proto se mnozí domnívají, že se nepodaří získat žádné objednávky na Covaxin.

Prostor pro spekulace

Existuje možnost, že by společnost mohla získat to, co chce, a možná i více. Vakcína, která je vysoce účinná, má zanedbatelné bezpečnostní problémy a snadno se přepravuje, by pravděpodobně upoutala pozornost ministerstva obrany, pokud by získala EUA.

Způsob, jakým jsou čísla prezentována, také vážně podkopává účinnost vakcíny Covaxin. Pro začátek, studie společnosti Bharat Biotech se uskutečnila v Indii, kde již řádila vysoce infekční a vysoce rezistentní varianta B.1.617.2. Tato varianta je velmi nebezpečná. Přesto byl Covaxin schopen zabránit 100 % případů závažného onemocnění způsobeného mnohem silnější variantou.

Mezitím standardní vakcíny, jako je Comirnaty od společností Pfizer a BioNTech, měly vyšší celkovou účinnost, protože jejich studie se opíraly o expozici pacientů původnímu kmeni COVIDu-19. Výzkum však ukázal, že neutralizační protilátková odpověď u vakcíny Comirnaty po jedné dávce klesla na 32 % u viru B.1.617.2.

Jaký je verdikt?

Díky silné ochraně proti ostatním variantám je vakcína Covaxin vhodnou volbou i po skončení počátečních očkovacích kampaní. Za každých 100 milionů prodaných dávek může společnost Ocugen získat až 135 milionů dolarů zisku před zdaněním, a to za předpokladu ceny 10 dolarů za dávku. To není špatné na společnost s tržní kapitalizací 1,7 miliardy dolarů.

Existují pádné důvody, proč by vláda USA mohla uvažovat o vytvoření zásob společnosti COVAXIN, ale je to v podstatě divoká karta. Mějte však na paměti, že zbytek země těch 100 milionů dávek pravděpodobně potřebovat nebude. Počet obyvatel USA starších 18 let je přibližně 250 milionů a společnosti Pfizer (NYSE:PFE) a Moderna (NASDAQ:MRNA) mají s vládou uzavřeny dohody o dodávkách 300 milionů dávek. Mezitím měla společnost Johnson & Johnson (NYSE:JNJ) rovněž dohodu o prodeji 200 milionů dávek své jednodávkové vakcíny. Pro společnost, která chce do konce roku 2021 prodat 100 milionů dávek, aniž by získala EUA, vypadá situace poněkud nejistě.

Investoři by si měli uvědomit, že čas vydělávat na akciích Ocugen je možná u konce. Stávající akcionáři, kteří zbohatli na vzestupu, by pravděpodobně měli nyní vybrat zisky.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ